- RubrikaSportuj

Kadetky České republiky budou bojovat na Mistrovství Evropy

31.3.2013

Dvanáctka mladých volejbalistek odletěla do Černé hory, aby bojovala o medaile, ale také o postup na mistrovství světa, které se bude konat v Thajsku.

Mistrovství Evropy kadetek pořádá Srbsko a Černá hora.  Česká reprezentace bude hrát své zápasy v černohorském Baru. Tým hlavního trenéra Leoše Chalupy, se bude pokoušet překročit stín nevydařených výsledků posledních šampionátů a postoupit mezi nejlepších šest týmů, což by našim reprezentantkám zajistilo účast na mistrovství světa, které se koná v létě v Thajsku.

České reprezentantky si účast na mistrovství Evropy vybojovaly v kvalifikačním turnaji v Brně. Třešničkou na dortu bylo to, že Michaela Mlejnková se stala nejvíce bodující hráčkou kvalifikace. Ale nyní již k samotnému šampionátu

Postup ze skupiny je reálný.

Úvodní zápas zahrají česká děvčata proti domácí Černé hoře. V neděli je čeká zápas proti Slovinkám, v pondělí proti Řecku. Den volna bude jistě dobrou možnosti regenerace před boji s Polskem a Itálií. Postup ze skupiny je reálný. I samotné dívky si věří. Pavla Šimáňová, blokařka a kapitánka týmu v rozhovoru pro Český volejbalový svaz prozradila své cíle: „Trochu se obměnil hráčský kádr, na mistrovství Evropy nepojedeme ve složení, ve kterém jsme vybojovali postup. Moje cíle? Skončit do šestého místa a pak poletíme do Thajska.“

Jinak na soupisce týmu budou i nahrávačky Marie Kurková a Kateřina Valková, smečařky Michaela Mlejnková, Lucie Kalhousová, Kateřina Slámová, Kristýna Adamíčková, Zuzana Malinkovičová, Kromě Šimáňové také blokařky Lucie Nová, Eva Hudylivová, Anna Suchá a na postu libera bude hrát Klára Uhlířová.