- RubrikaSportuj

Juniorskou nominaci ovládli kajakářka Galušková a singlkanoista Cepek – vyhráli, co se dalo

4.6.2012

Kajakářka Karolína Galušková a singlkanoista Marek Cepek vyhráli všech pět nominačních závodů. V dalších kategoriích jsou juniorskou reprezentační jedničkou ČR ve vodním slalomu singlkanoistka Jana Matulková, kajakář Petr Binčík a deblkanoe Lukáš Rohan – Adam Svoboda. Vrchol juniorské nominace hostila nová slalomová trať ve Vodáckém areálu Lídy Polesné. Před šesti týdny se na stejné trati rozhodlo o českých olympionicích ve vodním slalomu.

Celkem se přihlásilo 260 slalomářů, proto to byl největší závod za poslední dva roky. Na startu byl i bronzový muž z loňského mistrovství Evropy Jiří Prskavec, který v sobotu dojel druhý a v neděli třetí, a také olympionik Stanislav Ježek. Ten přijel jen na sobotu, závod jasně vyhrál a hned brzo ráno odletěl zpět na olympijskou trať do Londýna.

„Jsem rád za další velký závod na nové trati a taky mám radost ze tří závodníků z našeho sportovního centra, kteří se dostali do A týmu české reprezentace a pojedou tak na MS a ME,“ říká předseda klubu SKVSCB Jakub Prüher a dodává: „dál budeme pracovat na zlepšování podmínek v areálu nejen pro závodníky ale i pro diváky a věřím, že k nám dál budou rádi jezdit sportovat nebo odpočívat.“

Vodácký areál prošel v rámci projektu Revitalizace Vodáckého areálu Lídy Polesné rozsáhlou modernizací. Projekt připravil a provádí Sportovní klub vodní slalom České Budějovice (SKVSCB), který je občanským sdružením s víc než padesátiletou historií (založen 1965). Závodníci SKVSCB získali víc než 720 medailí v závodech mistrovství republiky. Rozpočet celého projektu je zhruba 29,5 mil Kč, z toho 87 % je financováno z Regionálního operačního programu (ROP) a 13 % statutárním městem České Budějovice.

V rámci projektu vznikla nová slalomová trať, na které jsou použity mobilní překážky – stejné jako na olympijské trati v Londýně. Nový je i systém uchycení branek a pro větší bezpečnost sportovců jsou nově čtyři nástupní místa. Hlavně pro návštěvníky pak vede kolem celé tratě stezka pro pěší a u restaurace vyrostlo dětské hřiště.