- RubrikaKULTURA

Již za týden bude deset finalistů pěvecké soutěže Czechtalent bojovat o vítězství

14.5.2013

Zlín, 8. 4. 2013 – Od vyhlášení osmnáctého ročníku soutěže pro mladé zpěváky a zpěvačky populární hudby Czechtalent 2013 přijala pořádající agentura EMP Music k 31. březnu – tedy datu uzávěrky přihlášek – 314 videonahrávek. Své hudební ukázky poslalo letos 205 děvčat a 109 chlapců z České republiky i ze sousedního Slovenska. Jejich průměrný věk byl 19,5 roku. O postup do finále se utkají v sobotu 13. dubna od 13 hod v Golem Gambrinus Clubu ve Zlíně.

Do semifinále postoupilo 32 soutěžících. Z nich vybere porota deset finalistů, kteří budou bojovat o vítězství 25. května 2013 ve Velkém kině ve Zlíně, kde vystoupí spolu s Martinem Harichem a Vašo Patejdlem. Vítěz osmnáctého ročníku Czechtalentu si odnese deset tisíc korun a pozlacenou sošku – symbol soutěže.

V semifinálové porotě letos zasedne Luděk Malár, předseda finálové poroty PhDr. Miloš Skalka, producent a moderátor Martin Hrdinka, majitel hudební agentury Music Export Josef Řezníček, hudební dramaturg Českého Rozhlasu Vladimír Bár a dramaturg Stanislav Zdílna. Vstup na semifinále je volný.

Více o soutěži na www.czechtalent.cz.