- RubrikaSportuj

Jičínští házenkáři poprvé v historii ovládli českou extraligu

12.5.2013

Házenkáři Jičína slaví po nedělní výhře nad Hranicemi 25:20 titul z české extraligy. A to poprvé v historii klubu.

Jičín, který vyhrál dlouhodobou část extraligy, však na zápasy s Hranicemi nemá dobré vzpomínky. V březnu prohrál Jičín s Hranicemi Český pohár. V zápase v Jičíně šlo ale úplně o něco jiného.

Jičínští už od začátku hráli svou hru a od poloviny prvního poločasu se vzdalovali svým soupeřům. Nejvíce byl v prvním poločase vidět Jan Vocásek z Jičína, který se snažil pálit z každé pozice. Také mu to výborně vycházelo a jeho spolupráce se Zemanem a Babákem jsou v české lize pověstné.

V celém zápase vedla spíše obrana nad útokem. Výborně jičínský tým podrželi brankáři Veverka v prvním a Kurial ve druhém poločase. Druhý poločas už byl jen exhibicí jičínských házenkářů. Vocásek i Babák ukazovali, že opravdu patří k tomu nejlepšímu v republice.

Po loňském pátém místě Jičín prožil pohádkovou sezónu. A jistě také mládí některých jičínských hráčů předurčuje k tomu, že od tohoto týmu se máme ještě na co těšit.  Jičín však přijde o svého nejlepšího střelce Tomáše Babáka, který odchází do zahraničí.