- RubrikaSportuj

Jičín bude spoléhat i v další sezóně na mladé hráče

9.7.2013

Hráčský kádr házenkářského mistra HBC Ronal Jičín již byl z části odhalen. Na Facebookovém profilu jičínských házenkářů se objevila nové jména, která do týmu jistě zapadnou.

Největším oslabením Jičína bude odchod devatenáctiletého Tomáše Babáka do švýcarkého St. Gallenu. Většina úspěšného týmu by měla v kádru Jičína zůstat. A dokonce přijdou i noví hráči.

Prvním příchozím bude David Krahulec, pravé křídlo z SK Velká Bystřice. Výhodou tohoto hráče je, že je levoruký, a těch v české lize moc není. Kariéra tohoto šikovného dvacetiletého hráče, reprezentanta v dorostu a juniorech, je spojena s Karvinou. Tam hrál i loňskou sezónu.

20 let je i další posile. Bohumíru Skopalovi přestupujícímu z pražské Dukly. V jarní části soutěže hrál v Přerově. Z B týmu Jičína budou moct zasáhnout do bojů o základní sestavu také Dominik Čurda, Tomáš Kolc, Martin Hlava, František Chyba, Jakub Hošic, Petr Šulc a  další. Větší prostor mezi třemi tyčemi by měl dostat gólman David Machalický, jenž už byl právoplatným členem týmu v mistrovské sezóně.

Jičín tedy už zbrojí na další sezónu. A v té chce opět uspět, tentokrát i v evropských pohárech, kde se bude premiérově snažit získat mezinárodní zkušenosti.