- RubrikaCestování

Jeseníky a okolí Králického Sněžníku – ráj pro cyklisty a pěší turisty

18.5.2013

Jeseníky patří k jedněm z nejkrásnějších hor v České republice a okolí Králického Sněžníku skýtá nespočet možností, jak zde prožít aktivní letní dovolenou. Plánujete-li výlet právě do této oblasti, využijte nabídky ubytování luxusního Wellness hotelu Vista.

Jakýmsi nepsaným symbolem Králického Sněžníku je socha slona. Její původ je opředen tajemstvím, protože nikdo ve skutečnosti neví, jak se na Králický Sněžník dostala. A to možná láká návštěvníky nejvíce. Celé Jeseníky jsou protkané zpevněnými cestami, které lze využít pro horská kola nebo koloběžky, které si lze zapůjčit. Využijte čtyřsedačkovou lanovku, která vás i s koly vyveze až na samotný hřeben k chatě Slaměnka. Pokud upřednostňujete spíše pěší turistiku, můžete odtud pokračovat po horských pěšinkách a stezkách, které si díky jedinečným výhledům na okolí určitě zamilujete. Směřovat můžete na vrchol Králického Sněžníku, k pramenu řeky Moravy nebo na polskou stranu hřebene. Hřebenové turistické trasy jsou pečlivě značeny a vy proto nemusíte mít obavy z bloudění. Dělají-li vám na dovolené společnost děti, využijte naučnou stezku Pohádkové Česko. Po registraci děti obdrží dětský cestovní pas a mohou se vydat na pětikilometrovou trasu plnou soutěžních úkolů, kterou je bude provázet skřítek Pěšinka.

Jeseníky

Pokud budete chtít po čase ulevit svým uchozeným nohám a přesto upřednostňujete aktivní dovolenou, můžete využít širokou nabídku venkovních aktivit v rámci Wellness hotelu Vista. K dispozici vám bude největší lanový park v České republice, který je skvělým adrenalinovým zážitkem vhodným i pro rodiny s dětmi. Dominantou parku je čtrnáct metrů vysoká Dobrodružná věž, která slouží mimo jiné jako horolezecká stěna. Jedinečným zážitkem je pak seskok ze samotné věže. Pokud se vyžíváte právě v adrenalinu, neváhejte vyzkoušet také bobovou dráhu, která je jednou z nejdelších a nejzajímavěji řešených v České republice. Velice oblíbené jsou v letních měsících tenisové kurty, kde si lze mimo tenisu zahrát také volejbal, nohejbal nebo fotbal. Hledáte-li aktivitu, kterou jste ještě nezkoušeli, doporučujeme vypůjčit si s rodinou nebo přáteli tzv. Segwaye. Pokud jste ještě neměli tu čest, jedná se o ekologické dvoukolové vozítko, které funguje na principu dynamické stabilizace. V praxi to znamená, že vozítko ovládáte přenášením váhy vlastního těla. Používat Segway se naučíte během pár minut a jízda na něm je možná v jakémkoliv venkovním terénu. Zdolávat kopce bez větší námahy vám kromě těchto vozítek pomohou i elektrokola, která si rovněž můžete zapůjčit. Zaregistrujte si kartu Resort Card v relax & sport klubu Dolní Morava a na výše zmíněné aktivity budete mít slevu 10 %.

Jeseníky

Při návštěvě hotelu nezapomeňte ochutnat vodu z místních Mamutích pramenů. Ta je křišťálově čistá a má parametry vody té nejvyšší kvality.

Ať už hledáte prostředí pro horskou túru, lehkou procházku nebo pasivní odpočinek, prostředí Jeseníků a Wellness hotel Vista jsou vám plně k dispozici. Na léto je pro vás v resortu Dolní Morava přichystáno hned několik akcí, které jsou vhodně pro děti i dospělé. Můžete se zúčastnit např. Vítání prázdnin v dětském Fun Parku, běžeckých závodů nebo jarmarku s řemeslnými dílnami. Více informací o výhodném ubytování, volnočasových aktivitách i wellness programech hledejte na www.hotel-dolnimorava.cz, www.dolnimorava.cz.