- Rubrika

Jarní O2 Sázavafest je týden za námi. Co dál?

20.4.2008

Jeden z nejprestižnějších open-air festivalů O2 Sázavafest v pátek 11.4. úspěšně zahájil svou sezónu. Zároveň nasadil velmi vysokou laťku. Jarní verze pro nedočkavce se totiž setkala s nebývalou přízní a Křižíkův pavilon na pražském Výstavišti, kam se festival přesunul po předchozích ročnících z již těsného prostoru Abatonu, praskal ve švech. Není divu – organizátoři festivalu splnili vše co slíbili. Fanoušci muziky se tak dočkali slíbených jedinečných odlišností ve vystoupení českých i slovenských kapel. A zásadním rozdílem od podobných akcí bylo vystoupení velkého zahraničního hosta – britského dua Mattafix.

O2 Sázavafest však před svou velkou letní verzí, která se bude konat od 31.7. do 3. 8. 2008 již druhým rokem v Kácově, připravil ještě mnohé zajímavé akce. Mezi ty patří například O2 Sázavafest Čarodějnice na přehradě, který se 30. 4. uskuteční, jak již název napovídá, v areálu koupaliště v Hostivaři. Tato akce začne již od 13:00 a na hlavním pódiu se vystřídají Veronika Padilla, Jiří Schmitzer, Basta Fidel, UDG, Gulo Čar, Mňága a Žďorp, nebo plzeňský ska orchestr Tleskač.
Ještě před tím, než se začne hrát, je naplánován bohatý program pro děti – soutěže, pálení čarodějnic a mnoho dalších aktivit, které vaše malé ratolesti jistě ocení. Mezi ty bude patřit hodinová inscenace Pověsti pro štěstí od Luďka Horkého a Martina Písaříka, která své diváky provede českými bájemi.
„Letní O2 Sázavafest je spojený především s malebnou přírodou Kácova. Tím se chceme řídit i v případě Čarodějnic, a jsem přesvědčený, že lokalita Hostivařského lesoparku je pro akci tohoto druhu jak stvořená,“ říká pořadatel a dramaturg Pavel Kloupar.
O2 Sázavafest Čarodějnice na přehradě, tzv. Hajdulafest, podporuje Fond ohrožených dětí, konkrétně jeho projekt Klokánek. Ten má za cíl změnit dosavadní nevyhovující systém ústavní výchovy, a nahradit jej v co největší míře přechodnou rodinnou péčí. Děti z dětského domova Klokánek se dětského odpoledne také zúčastní a jako jiné děti do 10 let budou mít i ony vstup zdarma.
V letošní rodince Sázavafestů nemůže chybět ani O2 Sázavafest Battle, který dává již počtvrté méně známým kapelám možnost zahrát si na velkém letním festivalu. Odborná porota vybere šest nejlepších kapel, které se utkají o přízeň uprostřed „bitevního pole“ na Konopišti 28. 6. 2008. Vedle nich zahrají Keks, Sto zvířat, Anna K, Peha nebo Kamil Střihavka. Zahrají zde i kluci z Rybiček 48, kteří kdysi Battle vyhráli, letos vydali druhou desku a patří k jedné z nejvíce koncertujících kapel u nás. Lidé z publika pak pomocí vstupenky vyberou dokonce trojici kapel, která si zahraje na letním festivalu v Kácově.
Zdá se vám nabídka lákavá? Posílejte svoje aktuální demo CD nebo poslední regulérní CD na adresu: in promotion, s.r.o. Osadní 12/311, 170 00 – Praha 7. Na obálku napište heslo „Battle“.
Tento rok mají kapely více času na přípravu. Uzávěrka pro poštovní doručení CD je až 15. 5. 2008.

Více na www.sazavafest.cz.