James Newton Howard, autor hudby série Hunger Games, obdrží Křišťálový glóbus

2.5.2017

Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii převezme i hudební skladatel James Newton Howard. Autor hudby k legendárním titulům jako Pretty Woman, Šestý smysl, Batman začíná nebo série Hunger Games, bude hostem 52. ročníku MFF Karlovy Vary.

Návštěvníci festivalu budou moci uznávaného autora filmové hudby a dirigenta spatřit přímo v akci. A to před hotelem Thermal v rámci slavnostního zahajovacího koncertu. James Newton Howard bude osobně řídit ve světové premiéře provedení části své hudby k pokračování filmu Fantastická zvířata a kde je najít v podání Českého národního symfonického orchestru.

Kariéra všestranného skladatele trvá již přes třicet let, složil hudbu k více jak 120 filmům. V roce 2009 získal Cenu Grammy (společně s Hansem Zimmerem) za hudbu k filmu Temný rytíř a kromě dalších nominací na Cenu Grammy, má na svém kontě i mnoho nominací na Cenu Akademie, Zlatý Glóbus a další významné ocenění.

Spolupracoval s největšími osobnostmi současného popu, jako jsou Elton John, Crosby, Stills & Nash, Barbra Streisand, Rod Stewart, Diana Ross, Olivia Newton-John, Randy Newman nebo Chaka Khan a řada dalších.

Kdo ho nezastihne v Karlových Varech, James Newton Howard navštíví v listopadu Prahu. Připravuje totiž své první koncertní turné a objede s ním dvacet největších evropských měst. Koncert The 3 Decades of Music for Hollywood připomene prostřednictvím hudby, mluveného slova a videoukázek významné momenty jeho kariéry.

Podobné články