- Rubrika

Jaký bude nový hudební festival Free Fest Troja 2008

5.5.2008

Free Fest Troja 2008 se bude konat v sobotu 17. května od 14 hodin na břehu Vltavy ve sportovním areálu Loděnice (Praha 7 – Troja). Jedná se o nultý ročník fusion festivalu. Jak již název napovídá, festival bude „free“, což znamená jak umělce, kteří nerespektují hranice mezi žánry, tak vstupné zdarma. Na nultém ročníku festivalu se představí vesměs kapely na pomezí žánrů.

Jedná se o méně známé kapely, leč však hudebně zajímavé. Největším lákadlem je bezpochyby vítěz soutěže Líheň 2008 WOODOOJAM a držitelka divadelní ceny Alfreda Radoka „Talent roku 2005“ Gabriela Vermelho. Těšit se můžete i na jedinečné setkaní tři vyjímečných osobností: zpěvačky Alice Bauer, hráče na klavír a syntezátor Miroslava Lacka a mistryně ČR ve stepu Petry Macháčkové. Dále zahrají BRÉCY, HI-FI, JAZZIKA a další. Živým hraním festival zdaleka nekončí, o afterparty se postarají Tchendos Djs. Přijďte se na tento festival podívat a zažijete nevšední kulturní zážitek! Hlavním mediálním partnerem akce je Radio 1.

Info o festivalu
Festival se bude konat venku pod širým nebem ve sportovnim areálu Loděnice, kde se nachází vodácký kanál, cyklistická stezka z Libně do Kralup nad Vltavou, umělá horolezecká stěna, tělocvična a fittness club.
Cílem festivalu je přilákat do Troje lidi, kteří se zajímají o hudbu, a zároveň oslovit „náhodné“ kolemjdoucí a nabídnout jim nevšední hudební zážitek.
Na festival bude volný vstup a bude to vlastně taková podpora muzikantů (možnost vystoupit a oslovit lidi), podpora živé hudby . a podpora nových hudebních směrů.

Interpreti

Woodoojam
Kapela oscilující mezi popem , elektronikou , alternativou , ale vždy inklinující k originalitě , nad údolími mohutných harmoniíích a líbezné zvukomalby jako dravec krouží temný vokál Lukáše Buriana okořeněný hlubokomyslnými texty . Ne nadarmo se prvotina téhle kapely jmenuje New sound of Prague a ne nadarmo tahleta kapela vyhrála soutěž Líhen 2008.
www.woodoojam.cz

Brécy (viz. foto)
Dívčí voiceband. Od world-music přes bigbeat k popu – hlasů mnoho a přece každý sám.
A capella / beatbox performance.
www.brecy.info

Hi-Fi
Skupinu HI-FI založil v roce 2002 hudební skladatel Petr Wajsar. Mezi hlavní stylové záliby skupiny HI-FI patří elektronická taneční hudba a jazz. Stylové rozpětí tanečních rytmů sahá od hip-hopových rytmů přes reggae až po techno a drum´n´bass. Texty se pohybují v oblasti slovních hříček, rytmické mluvy a beatboxu, nechybí však ani originální české a anglické texty. Kromě zvuku živých nástrojů využívá skupina i elektronických zvuků a bicích smyček.
www.hifiband.info

Jazzika
Jazzika je kapela, u které posluchače zaujme hned několik věcí – zajímavá fúze různých stylů, jejichž výsledkem je převážně jazzový minimalismus; výhradně anglické, často básnické texty; přirozenost projevu, jehož nezbytnou součástí je i improvizace.
www.bandzone.cz

Gabriela Vermelho
Zpívajici houslistka a hráčka na kvinton, ráda si hraje a propletá se mezi moravsko-slovenskými baladami, portugalskou pessoovskou poezii a limerickými napevy. Držitelka divadelní ceny Alfreda Radoka „Talent roku 2005“.

Tchendos Djs
Tchendos Djs je dýdžejské seskupení kolem kapely The Tchendos. Ve svých setech se zaměřují především na breakbeat ve všech jeho podobách, ale nebrání se ani ostatním stylům. V současné době jim vychází debutové album Kill Death.
www.myspace.com/thetchendos

Alice Bauer & Miroslav Lacko & Petra Macháčková
impro.tap.vocal.piano.show
Jedinečné setkaní tří vyjímečných osobností. Zpěvačka Alice Bauer vyniká především muzikálností, schopností improvizovat, smyslem pro rytmus, frázováním a jazzovým cítěním. Petra Macháčková je mistryní ČR ve stepu v kategorii hlavní třída sólo. Miroslav Lacko je vynikajícím hráčem na klavír a syntezátor. Od roku 2002 je členem Melody Makers Ondřeje Havelky.

Více o festivalu a vystupujících kapelách naleznete na vebové adrese www.freefesttroja.cz.