- RubrikaKULTURA

Jaké pecky si pro nás letos připravili na Masters of Rock? Díl druhý

5.3.2014

Jedno z posledních potvrzených jmen, a zároveň jedno z největších, je skupina ANTHRAX (USA)! Člen slavné trashmetalové čtyřky vystoupí na Masters poprvé a věříme, že jen tahle banda přitáhne spoustu fanoušků. Určitě zazní spoustu hitů ale i skladby z jejich posledního alba Anthems.

Na Masters se kapely vždy rády vrací. Tento fakt potvrzuje i australská kapela AIRBOURNE (AUS). Novodobí AC/DC – to umí pěkně rozbalit, jejich vystoupení je vždy plné energie, kterou dokážou přenést i na fanoušky. Její vystoupení na největších evropských festivalech jako jsou Rock am Ring, Rock im Park, Nova Rock, Download, Sonisphere letos v létě doslova pobláznilo publikum těchto mega akcí. Příští léto jste na řadě vy a Masters of Rock!

Nová alba na Masters of Rock představí i kapely UNISONIC (GER) a ARCH ENEMY (SWE). Na pódiu u Unisonic sejdou Michael Kiske a Kai Hansen a s Arch Enemy vystoupí jejich dlouholetá growlující zpěvačka Angela.
Kapelou, na kterou se určitě těší všichni příznivci řádění v kotli, jsou polští BEHEMOTH (POL), kteří se snad konečně dočkají noční show, protože si přivážejí ohně, pyrotechnickou show a samozřejmě také nové album.

Samozřejmě nemohou dále chybět ani dvě základní folkmetalové bandy ELUVEITIE (SUI) a KORPIKLAANI (FIN). Eluveitie tu představí své nové album, které vyjde těsně před prázdninami, takže publikum na Masters bude jedno z prvních, které skladby naživo uslyší. KORPIKLAANI se rozhodli své vystoupení na MoRu zvěčnit na DVD a přidávají se tak ke kapelám AVANTASIA, ACCEPT, RAGE a LINGUA MORTIS ORCHESTRA, PAIN, ANNIHILATOR a SHAMAN, které už v minulosti natočily své live DVD a vydaly je v celosvětové distribuci! Takže dělejte festivalu dobré jméno a pořádně to roztočte!

Úplně poprvé se ve Vizovicích objeví hardrocková švýcarská legenda KROKUS (SUI) Kapela se původně hodně inspirovala AC/DC, ale po letech si vyvinuli vlastní nezaměnitelný zvuk. Co víc k této kapele dodávat? Jen to – rozhodně je nepropásněte!

Dále na Master uvidíte: GRAND MAGUS (SWE), SERENITY (AUT), DIE HAPPY (GER),  SALAMANDRA (CZE), DOGA (CZE), LEGENDY SE VRACÍ (CZE), THE SNUFF (CZE), SIX DEGREES OF SEPARATION (CZE), FORREST JUMP (CZE), CITRON & TANJA (CZE)

Vstupenky na všechny čtyři dny zakoupíte zde. Pokud máte zájem o pohodlnější cestu, než přeplněnou veřejnou dopravou, zkuste FestBus – autobus, který vás doveze na festival i zpět domů. Formuláře k rezervaci cesty na festivaly Metalfest a Masters of Rock jsou na webu FestBus.eu.

Lucie Merunková

Studentka Marketingové komunikace a PR, fotografka, pisálek a milovník přírody, hudby a přátelského posezení.