- RubrikaLIFESTYLE

Jak si vybrat ten správný make up? Šest rad jak zakrýt nedostatky pleti

28.3.2013

Dámy, máte také neustále problém s tím, vybrat si ten správný make up? Pokaždé, když si nějaký koupíte, zjistíte, že to není to pravé? Chcete vypadat přirozeně a zároveň zakrýt všechny nedostatky? Přečtěte si následující rady a konečně si pořiďte make up svých snů.

Prvním a důležitým krokem, ještě před hledáním správného make upu, je pořídit si vhodný podkladový krém. Ten totiž není jen tak ledajakou zbytečností. Pokud si totiž na pleť nanesete příliš mastný krém, make up vám rozhodně nevydrží tak dlouho, jak byste si představovaly. Je proto důležité vybrat si krém podle charakteristiky vaší pleti. Pro mastnou pleť jsou nejlepší matující krémy, pro suchou zase hydratační. Například hydratační krémy od Loreal jsou jednoznačnou jedničkou. Dále také existují i tzv. podkladové báze, které nejsou tak hutné jako krémy. Krásně vám pleť vyhladí pro nanesení make upu.

Nyní přistupme k samotnému výběru make upu. Základem je zvolit si ten ideální odstín. Je jasné, že ho jen tak podle balení neodhadnete. Proto jsou vynikající prodejny, které vám umožní použít testovací vzorek. Ten můžete rozetřít jak na ruce, tak na tváři a bezpečně tak poznáte, zda nejste v odstínu úplně mimo. Celkově lze ale říci, že je třeba volit spíše světlejší odstíny. Ty totiž můžete pak snadno ztmavit pomocí pudru.

Dalším kritériem je druh make upu. Pokud ho například plánujete používat pouze při slavnostních příležitostech, nepotřebujete make up dlouhotrvající. Jestli ho ovšem chcete na nošení během dne, je dobré koukat na to, jak dlouho vydrží make up na celé pleti. Na všech baleních je poznámka o počtu hodin, během kterých má zůstat make up neporušen. Ne vždy se samozřejmě jedná o holou pravdu, ale lze se podle toho alespoň zhruba orientovat,

Důležité je také koukat na to, jak moc make up kryje. Pokud trpíte silnými nedokonalostmi pleti, je potřeba hledat make up se silným krytím. Všechny sice perfektní krytí slibují na obalu, ale jen pokud jej vyzkoušíte, zjistíte, zda vám zakrývá všechny nedokonalosti.

Na zamaskování drobných pupínků jsou pak vhodné korektory. U nich je třeba také hledět na správný odstín, aby vám naopak pupínky na pleti nevynikly. Odstín make upu s korektorem pak perfektně sladíte vhodným pudrem.

Vaše pleť by již nyní měla být dokonalá. To poslední co vám chybí, je kvalitní řasenka, oční stíny nejrůznějších odstínů a můžete vyrazit do společnosti.

redaktorka: Vlaďka Junková