- RubrikaNEWS

Jak se stát členem klubu nejchytřejších lidí planety

5.2.2011

Umíte si představit, jaké by to bylo, pyšnit se členstvím v klubu nejchytřejších mozků planety? Není to zase takové sci-fi, jak se zdá a někteří z nás na to určitě mají. V tomto článku vás seznámíme s tím, jak zjistit, zda jste vhodný adept na členství v této prestižní organizaci zvané Mensa.

Mensa je komunita nejinteligentnějších lidí planety. Hlavní orgán Mensa International zastřešuje národní organizace v jednotlivých státech světa. Jejím hlavním cílem je vytvářet vhodné prostředí pro lidi s vysoce nadprůměrným IQ. Členové Mensy mohou využívat této koncentrované inteligence ke společné spolupráci a ku prospěchu celého lidstva vůbec.

Jak si vlastně Mensa své členy vybírá? Je to velice jednoduché, až na to že musíte patřit mezi 2 % nejinteligentnějších lidí zeměkoule. Abyste zjistili, zda toto kritérium splňujete, připravuje Mensa speciálně vytvořené IQ testy, které musíte vyplnit pod dohledem certifikovaného člena Mensy. Přijati za členy budete tehdy, pokud je hodnota vašeho IQ 130 a výše. O testování Vašeho IQ můžete zažádat na webových stránkách vaší regionální organizace Mensy. Ale má to pár nevýhod.  Za prvé se musíte registrovat s dostatečným předstihem a poté se dostavit na určené místo a v určený čas k vyplnění testu. Pokud napoprvé v testu nedosáhnete předepsané členské hodnoty, můžete se testování zúčastnit už jen párkrát během vašeho života a se značnými časovými odstupy mezi testy.

Ale existuje také možnost otestovat IQ online? Ano, na internetu existuje velké množství IQ testů. Ovšem, který je ten správný a opravdu relevantní? Internetový IQ test Mensy ČR si můžete provést z pohodlí vašeho domova. Byl sestaven přímo místopředsedou Mensy ČR, panem Václavem Fořtíkem. Tento test má stejnou váhu i stejný výsledek, jako kdybyste si nechali otestovat IQ ve vaší lokální pobočce Mensy. Další výhody internetového IQ testu Mensy ČR jsou okamžité výsledky, možnost porovnání s přáteli či ostatními národy EU. Takže vyzkoušejte internetový IQ test Mensy ČR a pokud budete mít IQ od 130 inteligenčních bodů a výše, můžete se vždy s jistotou registrovat na lokální pobočce k oficiálnímu testování vašeho IQ. Internetový IQ test je zpoplatněn formou jednoduché sms. Test jsme v redakci vyzkoušeli a byli jsme velice překvapeni uspokojivými výsledky. Se svými výsledky se můžete pochlubit v komentáři pod článkem.

Svoji inteligenci si můžete otestovat zde.

Jan Furiš

Rád dělám rozhovory se zajímavými lidmi. Na mezinami.cz se starám o marketing a prodej inzerce.