- RubrikaNEWS

Jak na vítězný boj s kocovinou

29.12.2010

Blíží se Silvestr – den, kdy si i ten největší abstinent dá sklenku šampaňského. Dopředu se počítá s tím, že se bez kocoviny na Nový rok obejde malé procento lidí. Proto je lepší mít v záloze plán B, pokud by plán A (Nový rok bez kocoviny) nevyšel. Jak s kocovinou zatočit?

První pomoc pro opilce

–          Rajčatová šťáva, aspirin a dlouhá horká koupel.

–          Voda, voda a zase jen voda!

–          Šumivý vitamin C, nebo multivitamin či kalcium.

–          Spousta chlazených coca-col. Žádnou dietní! Potřebujete do sebe dostat spoustu cukru.

–          Zakysané mléko.

Poslední  pomoc pro opilce

JÍDLO: I když je vám opravdu zle a máte pocit, že budete každou chvílí zvracet – najezte se! Alkohol máte pořád v krvi a jídlo vám pomůže doplnit cukr.  Když už na tom budete tak zle, že vážně nebude ve vaší moci něco sníst, dejte si alespoň čaj s medem.

POHYB: Cesta z postele na záchod či pro prášek nestačí. Zkuste si jít zaběhat, zaplavat, nebo aspoň na čerstvý vzduch. Dostanete do sebe spoustu endorfinů a okysličí se vám krev.

PIJTE: A tím pitím se nemyslí alkohol, ale čistá voda! I když si myslíte, že vám od bolesti hlavy pomůže káva, tak nepomůže. I když to tak vidíte ve filmech, umíte si představit co by herci dělali, kdyby byli doopravdy opilí? Zbytečně po ní budete dehydratovaný. Zkuste jí nahradit heřmánkovým nebo kopřivovým čajem – uklidní vám zvedající se žaludek.

Pokud ani jedno nepomůže tak…

…se vyzvracejte a dostaňte to všechno ven!

…si slibte, že už to víckrát neuděláte (i když víte, že to není pravda).

…si vemte co nejsilnější prášek proti bolestem hlavy.

…šáhněte po tmavých brýlích a doufejte v pochopení okolí.

Hodně štěstí!