- Rubrika

Jak je na tom Česká reprezentace?

8.12.2008

Zatím slavíme relativní úspěch… Zápas s Ruskem dopadl pro českou florbalovou výpravu velice příznivě vítězstvím 8:1. Při včerejším zápasem s favoritem celého šampionátu podlehl český tým jen těsně 4:5.

Po prvním zápase s Ruskem se potvrdilo, že náš tým má dobrou formu a míří v tomto turnaji na vedoucí pozice. Před zápasem se Švédskem však jen málo kdo věřil v naše vítězství, dokonce i trenér české reprezentace nepočítal s vítězstvím. Zápas byl velice vyrovnaný, čeští florbalisté vstřelili první branku a dostali se do psychycké pohody. Po první třetině byl stav stále příznivý pro domací, vedli 2:1. Ještě do třetí části utkání vstupovali s vedením 3:2, bohužel švédské „stíhačky“ dokázali během dvou minut zvrátit skóre utkání. S konečným výsledkem 4:5 byli spokojené obě družstva. Švédský mladík Samuelsson dokonce prohlásil, že právě odehrál nejlepší zápas své kariéry.

Nakonec je třeba říci, že diváků opravdu nebylo pomálu. Do ochozů Ostravské ČEZ Arény se jich přišlo podívat téměř devět tisíc! Tomu odpovídala i úžasná atmosféra. Teď už nezbýva než držet palce reprezentaci při zítřejším zápase s Lotyšskem.