- Rubrika

Italská Exilia a německá Gotika Xandria na festivalu v Přeštěnicích

2.5.2008

Žánrová pestrost a rozmanitost bude dominovat v programu osmého ročníku Open Air Musicfest Přeštěnice u Milevska ve dnech 10.-12.července. Kromě již dříve avizovaného argentinského skáčka Santo Karamelo přibyla do line –upu další atraktivní jména.

Jedna z nejlepších italských alternativních rock metalových kapel Exilia s charismatickou zpěvačkou Mashou Mismane zavítá do jižních Čech v pátek 11.července. Exilia vznikla v roce 2000 a od té doby má za sebou řadu alb a úspěšných turné. V roce 2004 vystupovala Exilia jako support na evropském turné německých Rammstein. Informace o skupině naleznete na www.exiliaweb.com. Naopak sobotní půlnoc bude ve znamení gotických metalových symfonií v podání německé skupiny Xandria , která během své existence vydala čtyři alba: Kill The Sun (2003), Ravenheart (2004), India (2005) a Salome (2007). Sound kapely vychází z obdobných seskupení jako například Nightwish nebo Evanescence. Více o kapele je na www.xandria.de.

Festivalovou novinkou je třetí alternativní scéna, na které se letos představí taneční skupiny, uskuteční se divadelní představení, projekce filmů a také zahrají písničkáři. Celý program této scény bude vždy zakončen afterparty, která potrvá do ranních hodin. Samozřejmostí festivalu je také doprovodný program. Vstupenky na všechny tři dny jsou až do konce května za akční cenu 600 Kč. Navíc při zakoupení více jak 5 kusů je cena vstupenky stanovena na 550 Kč.

Aktualizované informace o festivalu jsou na www.prestenice

Program

ČTVRTEK 10.7.

STO ZVíŘAT
ZNOUZECTNOST
MEDVĚD009
CHARLIE STRAIGHT
DETSKé NáPADY
CROSSBAND
PANKIX
VODOVOD
DESPAIRES
YUMMY

PáTEK 11.7.2008

EXILIA (IT)
VYPSANá FIXA
KRYŠTOF
WOHNOUT
GREEN FROG FEET (D)
TLESKAČ
DEFCON(AT)
NO HEROES
UNDERGROUND FLY (PL)
E!E
TICHO DE PRE CUPé BAND
MANDRAGE
HOUBA
HODNĚ PODNĚ
ATARI TERROR
PUB ANIMALS
PESHATA
YEMIDESET
BAREVNý NáTĚR

SOBOTA 12.7.2008

XANDRIA (DE)
KARAMELO SANTO (ARG)
SUNSHINE
BANKRUPT (HU)
UDG
JAKSI TAKSI
LES EJECTES (FR)
TO BE CONTINUED(AT)
OZ ONE (FR)
THE FLYING WINDMILL (D)
THE DEAD NOTES (D)
IMODIUM
VOTCHI
TOTáLNí NASAZENí
RYBIČKY48
VOLANT
SELFISH
SUICIDE
POSSIBILNí EXPLIKACE
UNDERSIDE
LANDSHIP
MYTUS
HAPPYEND
ČUTACí MERUNA
RHODIAN