- RubrikaHudba

Iggy Pop dorazí na festival do Trutnova

3.6.2011

Ano je to tak! Open Air Music Festival v Trutnově uvítá jako největší letošní hvězdu Iggyho Popa s kapelou The Stooges. Iggy, přezdívaný také jako Kmotr Punku nebo Rockový leguán, je právem označován za jednoho největších vzorů punk rocku a je také známý svými extravagantními výstupy na pódiu.

Skupina The Stooges vznikla již v roce 1967 a během let nejen, že měnila sestavu, ale dokonce se i několikrát rozpadla a poté opět znovu dala dohromady. Iggy Pop byl i střídavě úspěšný jako sólový zpěvák. Mezi jeho nejznámější písně patří například „The Passenger“, kterou si můžete poslechnout ZDE.

A co že je na koncertu v Trutnově nejvíc poutavé? Kapela chce údajně již s koncerty končit a vystoupení na OAMF v Trutnově může být jedno z jejich posledních. To si přece nesmíte nechat ujít!!!

Festival v Trutnově je jedním z nejstarších rockových festivalů v České republice a podařilo se mu na každý rok získat nějakou velkou hvězdu. V minulých letech například uvítal Manic Street Preachers, Soufly, Motörhead nebo Sepulturu. Festival je také známý tím, že na něj často zavítá náš bývalý prezident Václav Havel. Ten byl v roce 2009 dokonce prohlášen za náčelníka tohoto festivalu.

redaktorka: Vlaďka Junková