- Rubrika

Hurá do Varů: Na poslední chvíli pod stany

4.6.2009

Největší starostí před festivalem (no, někdy i v průběhu) je asi ubytování. Najít to nejvýhodnější – dobrá cena, pěkné prostředí a hlavně co nejblíže k centru, to není zas tak úplně jednoduché. Pokud patříte k těm, kteří to nechali na poslední chvíli, máme pro vás pár tipů.

Asi nejobvyklejší nocleh pro návštěvníky festivalu je stanové městečko na stadionu. Levné, 70 Kč na osobu za noc s hygienickým zázemím, úschovnou zavazadel i restaurací. Stadion je pár minut chůze od Thermálu, jinak odtud do centra jezdí pravidelně autobusy. Kapacita je neomezená v případě, že chcete stanovat a to ve vlastním stanu. Pokud však raději spíte pod pevnou střechou – přece jenom, počasí neporučíš, je tu možnost ubytování v tělocvicně. Nezapomeňte si včas rezervovat místo.

Spíte-li raději ve spacáku na karimatkách, je tady nabídka přenocování v hostelu ve škole ve třídách a v tělocvičně. Jen 100 metrů od Thermálu, 95 Kč na osobu za noc. Samozřejmě i tady je sociální zařízení, úschovna zavazadel a zajištění potravin.

Kdo by přece jenom chtěl spát spíše v „pořádné“ posteli, má možnost přes agenturu Kawex třeba v Hotelu Festival (Domov mládeže). Cenově o trochu dražší, ubytování však pohodlnější. Dvoulůžkový pokoj se sociálním zařízením 1100 Kč, třílůžkový pokoj bez sociálního zařízení 900 Kč, třílůžkový pokoj se sociálním zařízením 1540 Kč. Rezervace je nutná přes výše uvedenou agenturu.

No a pro ty, co opravdu touží pro pravém hotelu, nebo penziónu, je na stránkách festivalu připraven dlouhý seznam všech karlovarských luxusních přístřeší podle abecedy. Ale rezervujte rychle, festival je skoro za dveřmi!

foto: www.photocase.de