- Rubrika

Hurá do Varů: Jak se asi budou líbit letošní znělky?

24.6.2009

Z minulého ročníku si jistě vzpomínáte na zábavné znělky, kde hlavní roli měli významní režiséři (jak domácí, tak i zahraniční). Věra Chytilová slepovala svůj rozbitý křišťálový glóbus, Dannyho DeVita jsme mohli spatřit po ránu v posteli, Miloše Formana zase při požívání jeho prášků na spaní…

Znělka 43. ročníku – Věra Chytilová

Znělka 43. ročníku – Miloš Forman

Pro tento ročník (pod režií Martina Krejčího a Ivana Zachariáše) jsou připraveny taktéž krátké příběhy s filmovými osobnostmi. Objeví se v nich režisér Jiří Menzel i herec, režisér a producent Andy Garcia!

Festival byl vždy našimi hosty oceňován za krásnou a velmi přátelskou atmosféru,“ říká prezident Jiří Bartoška. „Jsme moc rádi, že nyní vytváříme novou skupinu přátel festivalu – významných světových filmařských osobností, které se stávají ústředními postavami našich znělek. Tyto role přijímají naprosto nezištně a pro nás je jejich vstřícnost výrazem toho, že mají k festivalu přátelské vazby,“ řekl prezident Bartoška.

Favoritem pro mě ale stejně zůstává i nadále nenáročná znělka z 42. ročníku (viz. níže). Lazená do cowboyského stylu, podbarvená velmi příjemným smíchem herečky Jitky Ježkové a okořeněná drsným „Kiss me!“ v podání Jiřího Bartošky. Jó, v jednoduchosti je krása! Tak uvidíme, jak se povedli ty letošní znělky!

Znělka 42. ročníku