Holka nebo kluk aneb Zábavná hudební převleková komedie na prknech Jihočeského divadla

28.5.2014

Hudební převleková komedie Holka nebo kluk přináší oblíbené a zábavné téma, které publikum ocení.
V hlavní roli herečky Ády, která předstírá, že je kluk, aby získala dědictví od strýce, jenž má fobii z žen, se představila Lenka Krčková(jiná představení Barbora Munzarová). Strýček, pan Orlovský, kterého ztvárnil Josef Průdek, byl totiž v mládí ženami zklamán, proto toto plémě Satanovo navždy zavrhl. Od svých zaměstnanců, kteří jsou výhradně muži, očekává, že s ženami nebudou mít co dočinění. Totéž platí pro jeho synovce Raula v podání Daniela Bambase(jiná přestavení Aleš Voráček), jenž ale není schopný strýcovu podmínku dodržet nebo utajit své zapomenutí se. Tím pádem přichází o dědictví a strýc vyhledá Ádu jako náhradníka. Jenže problém nastává, když se Áda do Raula, který v ní vidí konkurenta v právu na dědictví, zamiluje …

h n k d

Hra, adaptace stejnojmenného filmu, je plná humoru, který nikoho neurazí, vtipných dialogů, nečekaných zvratů a dobrých hereckých výkonů. Pan Josef Průdek si získal diváky svou bezprostředností a smyslem pro humor, Lenka Krčkováukázala, že má talent nejen herecký, ale i taneční a navíc umí zpívat, a Daniel Bambas se předvedl jako sympatický talentovaný mladý muž. Závěrečný potlesk si právem vysloužil i Orchestr opery Jihočeského divadla, nepostradatelný článek celého představení.

Lehce kýčovitou retro komedii Holka nebo kluk režiséraAntonína Procházky (např. Hledám děvče na boogie woogie) ocení každý, kdo chce zapomenout na každodenní starosti a večer se v divadle pobavit odreagovat. Proto neváhejte a zajděte příští sezónu do Jihočeského divadla.