- Rubrika

Holandská odezva na Guano Apes na závěr O2 Sázavafestu

22.6.2009

Line-up největšího českého multižánrového festivalu se začíná rýsovat. Pořadatelé O2 Sázavafestu slibují pořádně silný závěrečný den. Do programu vedle Skota Jimmyho Somervilla, německé rockové formace Die Happy, nizozemské skupiny The Gathering nebo českých Support Lesbiens a Chinaski přibyla i další nizozemská kapela Killerdoll.

„Původně domluvenou kapelu Innocens nakonec v line-upu nahradí skupina Killerdoll, která je holandskou odezvou na Guano Apes. Jejich hity produkuje Oscar Hollerman i samotný producent Guano Apes, Markis Gumball,“ řekl ředitel O2 Sázavafestu Pavel Kloupar.

Vystoupení Killerdoll včele se sexy zpěvačkou Tatum je naplánováno na třetí hodinu ráno na HP Pavilon Stage, tedy hned po hodinovém setu obnovené kapely Gaia Mesiah na O2 Main Stage.

„Poslední den si budou moci návštěvníci O2 Sázavafestu užívat až do 8 hodin ráno. Myslím, že pro fanoušky Guano Apes nebo Skunk Anansie bude Killerdoll příjemným překvapením,“ dodal Kloupar.

Organizátoři festivalu prozradili, že během sobotního večera a v noci na neděli se představí například Marta Jandová se svou německou družinou Die Happy, která v současnosti nacvičuje cover verzi písní Jimmyho Sommervilla. Samotný koncert Jimmyho proběhne pravděpodobně po půlnoci.

Dalšími účinkujícími posledního večera budou již zmíněné Chinaski, Gaia Mesiah, Support Lesbiens, The Gathering, Killerdoll, ale také United Flavour, Švihadlo, Ohm Square, The Kitchenettes a Michal Horáček.

Už 21. června skončil výhodný předprodej za 899 korun. Nyní je cena vstupenek k mání za konečných 1 200 korun. Více informací festivalu na www.sazavafest.cz.