- Rubrika

Hodná holka: „Půjdeš se mnou na Majáles?“

12.4.2009

Majáles již natolik pronikl do našeho povědomí, že jej není třeba složitě představovat. Největší sláva studentů si za svých šest let existence vytvořila zejména v Praze a Brně širokou základnu mladých lidí, kteří na Majáles dorazí děj se co děj, vichr sem a plískanice tam.

 Zhruba deset tisíc lidí v každém městě, kam Český Majáles zavítá, není zrovna málo, abychom mohli pochybovat o tom, že se jedná o největší studentskou akci v České republice.

A abychom neuvedli nikoho v omyl, Majáles není jenom dalším hudebním festivalem (i když si za pár kaček užijete Monkey Business, Divekýho Billa, Tatabojs, Skyline, Polemic, Vypsanou fixu, Mňágu a Žďorp,  Xindla X a další český kapely), ale především projektem, který  podporuje studentské aktivity a zaměřuje se i na alternativní nehudební program. Na místě vás proto čekají nejen soutěže a performances, ale i volba Krále Majálesu a klání vysokých škol. Chvály dost, pojďme si spíše shrnout, co nás letošní ročník čeká.

… a znáte Hodnou Holku?

Hodná holka je prima roštěnka, která nás letos celým Majálesem provádí. Nejvíce ji poznáte na webu majales.cz, kde má přichystaných pár fórků, fotky z minulých let a důležité informace, které nutně potřebujete pro svoji majálesovou přípravu. Hodnou Holku najdete i na Facebooku, kde bude informovat o doprovodných akcích Majálesu a zveřejňovat poslední novinky.

A co vám chce ta Hodná Holka vlastně říct?

1.Že každý správný Majáles musí mít svého Krále. Krále, který kromě prestiže mezi akademiky získá i mediální slávu, pět tisíc v českých a ceny od partnerů. Hledáme Krále Majálesu, který se bude cítit dostatečně silný na to, aby si podmanil své poddané a s královskou družinou dobyl hrad aneb Majáles.

2.Že letos bude skutečně žít Majálesem celé město – od pražského metra přes brněnské ulice až po královehradecké parky. A i ve dni open airu se vám představí alternativní studentské aktivity a možnosti, jak během studia ventilovat svoji kreativitu a potřebu seberealizace. Jarmark studentských organizací vám to výrazně usnadní.

3. Že se můžete zúčastnit soutěže o nejlepší návrh majálesového trička. Vítěz si zaletí paraglidem, dostane peníze, čtyři volné vstupy na Majáles a ještě jako bonus vítězné tričko zdarma. Takže hurá do toho, těšíme se na vaše kreativní návrhy!

4.Že Majáles letos opět vylepšuje svůj doprovodný program. V Praze opět Majáles Underground, v Brně nově série happeningů po celém městě. Přímo na místě open airu bude spousta prostoru pro soutěže, performances, volba Krále Majálesu, klání vysokých škol, Na Stojáka nebo Pa-li-tchi Fireshow.

5.Že Majáles má prostě každý rád – podporují jej rektoři univerzit, primátoři, hejtmani a dokonce i Ondřej Liška, který i letos zavítá na Pražský Majáles, aby si poklábosil se studenty u piva.

A rada od Hodné Holky nakonec? Sledujte web www.majales.cz a buďte mezi prvními, kdo bude vědět o novinkách a sledovat možnosti, které Majáles nabízí. A kdo chce ještě teď zasáhnout do programu Majálesu, má možnost. Více se dozvíte na www.majales.cz

Důležité termíny:

17. dubna – deadline pro přihlášky na účast studentského spolku v rámci Jarmarku studentských organizací

30. dubna – Pražský Majáles, Stromovka

6. května – Hradecký Majáles, Šimkovy sady

7. května – Brněnský Majáles, Velodrom

Majáles ve zkratce

· největší český studentský festival, největší setkání mladých lidí v uvolněné atmosféře
·
Praha, Brno, Hr. Králové a Plzeň – tj. celkem 40.000 unikátních návštěvníků v ČR
·
letos přináší navíc Jarmark studentských organizací – Majáles chce dát na největším setkání studentů v ČR prostor prezentaci studentských aktivit a zapojit více studentů do aktivit spolků