- Rubrika44. MFF KV

Hlavní soutěž: Whisky mit vodka – Whisky s vodkou

9.7.2009

Charismatický Otto je hlavní hvězdou nově natáčeného filmu. Je velice zkušeným hercem, jeho mimiky uchvátí i náročné diváky, má to však jeden háček…

Holduje totiž alkoholu, nejvíce vodce. Vzhledem k tomu, že ani při natáčení si skleničku neodpustí, rozhodne se režisér povolat dabléra. Ten má slavného opilce přimět k rozumnějšímu chování. Všechny scény jsou tedy natáčeny dvakrát a ve všech na plné čáře svým hereckým umem vyhrává Otto. A tak se daří natáčení bez dalších problémů, až na poslední noc…

Ve filmu najdete výborný situační humor, propletené vztahy i dobře rozvedenou psychologii postav. Otto baví diváky nezapomenutelnými hláškami jako je: „Dal bych si stogramovou vodku! Nevíte co to je? To je pět panáků vodky ve skleničce…“ nebo také prupovídka, kterou věnoval své bývalé milence „Jel sem 400 kilometrů po náledí jenom abych tě vopíchal!“ Celkově se dá snímek brát i jako zdařilý dokument o natáčení.

Na tiskové konferenci režisér prozradil, že základem všeho byl dobrý tým a dobrá spolupráce. Dále padla otázka, jaké je natáčet film ve filmu? Prý je to výzva, protože jde vlastně o dvojité režírování, což je velmi organizačně náročné. Scénář filmu je uspořádán tak, aby se s hlavním příběhem doplňoval. Na závěr ještě přišla odpověď na otázku kolik se ročně v Německu natočí filmů. Bylo nám řečeno, že jde zhruba 120-150 kusů, z čehož jde do kin zhruba 100 z nich. Poté se již tvůrci rozloučili a vydali se objevovat krásy Karlových Varů.


foto: Marek Švadlena

Jan Píša

V současné době jsem studentem ČVUT v Praze na fakultě informačních technologií. K mým koníčkům patří sport, psaní literatury, publicistických článků, fotografování, tvorba grafiky a webových stránek.