- RubrikaHudba

Hlavní hvězdou na festivalu Masters of Rock budou Twisted Sister

9.3.2011

Rockový a metalový festival Masters of Rock se opět uskuteční v areálu likérky Rudolfa Jelínka ve Vizovicích. Navštívit ho můžete v termínu 14.-17.7. 2011. Vstupenky seženete do konce března za cenu 1100,- korun.

Kultovní festival i přes prosincové problémy s novým Vizovickým starostou nadále zůstává na stejném místě a tak se Vizovice opět mohou těšit na to, až jejich městečko zaplaví necelé tři desítky tisíc fanoušků tvrdé hudby.

Jako každý rok se areál otevírá pro fanoušky ve čtvrtek kolem poledne, většina návštěvníků však na místo konání festivalu přijíždí s jednodenním předstihem, aby pro sebe stihli zabrat dobré místo ve stanových městečcích. Dobrá zpráva je, že každým rokem ubývá krádeží, protože organizátoři už loni výrazně posílili ostrahu areálu i okolních campů a tak odstrašili případné zloděje.

K lepšímu směřuje rok od roku i vzhled vnitřku areálu, kde přes noc vždy skupina brigádníků vysbírá všude se válející kelímky od piva, papírové tácky a jiný odpad a tak se na konci čtyřdenního festivalu nemusíme brodit po kolena v odpadcích. Také narůstá počet sprch a placených záchodů, které mají rozhodně vyšší úroveň, než neblaze známé „Toi-toiky“.

O občerstvení se každoročně stará velké množství stánků s rozličnými pokrmy od polévek, čínských nudlí, přes gyros, grilované maso, pizzy až po ovocné a zeleninové saláty. Naleznete zde dokonce i snídaňový stan.

Pro pobavení byl už loni fanouškům k dispozici bungee jumping či kytarový trenažér a u mnoha pivních stanů si můžete zahrát fotbálek.

V areálu je také vždy přítomná sanitka, která se stará o případné zraněné či o ty, které zmohl alkohol nebo sluníčko. Loňská vlna veder přinesla zdravotníkům práce nad hlavu (rekordních 948 ošetřených) a nepomáhalo ani to, že pořadatelé kropili fanoušky hadicí s vodou z pódia. Ač příjemné to bylo, to musím říct. Díky extrémní spotřebě vody se také minulý rok podařilo během dvou dnů vyprázdnit celý Vizovický vodojem. Brzy se však přešlo na záložní a tak jsme mohli dále strkat hlavy pod proudy ledové vody u sprch.

Koncerty fanouškům už tradičně zpříjemňuje zadní kovová tribuna, která je neustále téměř plně obsazená a zpožďovací věž, která nese zvuk hudby dále do areálu. A dvě led obrazovky, které ocení hlavně fanoušci, jejichž výška nepřesahuje ostatní, už ani zmiňovat nemusím.

A co nás na festivalu čeká za kapely?

Na to, kdo bude headlinerem letošního ročníku se dlouho čekalo a nakonec se jím stala americká kapela Twisted Sister. Ti hrají v České republice vůbec poprvé, a protože mají pověst jedné z nejlepších live kapel na světě, určitě si nenechte jejich vystoupení ujít!

Dále uvidíme německou legendu Helloween v čele s Andi Derisem,  švédskou powermetalovou formaci Hammerfall, německé Guano Apes, kteří zahrají ve své nejúspěšnější sestavě – tedy se zpěvačkou Sandrou Nasic, portugalskou kapela Moonspell, italské Rhapsody of Fire s jejich epickým zpěvákem Fabiem či norskou gothic metalovou skupinu Sirenia. Mnoho fanoušků se také těší na spojení skupin Eluveitie (folk metal) a Finntroll (black folk metal) pod názvem „Pagan alience“.

Z české scény se můžete těšit například na Tři sestry, Alkehol, skáčkové Tleskače, Jiřího Schmitzera či tradiční Fleret (doufáme, že opět s Jarmilkou Šulákovou).

Lucie Merunková

Studentka Marketingové komunikace a PR, fotografka, pisálek a milovník přírody, hudby a přátelského posezení.

Podobné články