- Rubrika52. MFF KV

Hlavní hvězda karlovarského festivalu bude Uma Thurman

20.6.2017

Dnes se konala dlouho očekávaná tisková konference o zveřejnění hlavní hvězdy 52. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Konečně víme zásadní informaci, proč kromě filmů, tento filmový svátek navštívit. Po červeném koberci se tento ročník projde americká herečka Uma Thurman a herec Jeremy Renner.

Uma Thurman je držitelka Zlatého globu za film Duševní slepota, má na svém kontě oscarové nominace za film Pulp Fiction: Historky z podsvětí a více než dvacítky prestižních ocenění z filmových přehlídek a festivalů. V rámci slavnostního zahájení převezme Cenu prezidenta MFF KV.

Bohatá filmografie Umy Thurmanové zahrnuje pestrou žánrovou škálu filmů od nezávislých komorních snímků. Osudovou rolí se však v polovině 90.let stala postava Mii Wallace v kultovním snímku Quentina Tarantina Pulp Fiction: Historky z podsvětí, za níž byla nominována Oscara, Zlatý globus a bezpočet dalších cen. Úspěšnou spolupráci si po necelých deseti letech zopakovali na neméně kultovním dvoudílném opusu Kill Bill, za roli Nevěsty získala dvě nominace na Zlatý globus.

Kromě herectví se věnuje také produkování filmů, letos působila jako předsedkyně poroty Un Certain Regard na MFF v Cannes.

Foto: Peter Lindbergh

Podobné články