- RubrikaNEWS

Hladovkou proti komunistickému školství

13.12.2012

Po rozsáhlých protestech studentů na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II přichází další protestní akce, která si bere za terč především radní pro školství a kulturu Vítězslavu Baborovou. Zde si můžete přečíst celý manifest skupiny jihočeských studentů.

Jako protest proti tomu, že v krajské vládnoucí koalici figurují komunisté, vyhlašujeme krátkou protestní hladovku. Nesouhlasíme především s obsazením resortu školství a kultury stranou, která se nikdy nedistancovala od činů a ideologie minulého režimu. Plně podporujeme protestní iniciativu „Komunisté nepatří ke kormidlu“ a veškeré její aktivity.

Hladovka začne v pondělí 17.12.2012 v 18:00 a bude trvat 24 hodin.

Hladovka v našem případě znamená žádné jídlo a z pití pouze voda. Každý z účastníků bude hladovět při svém běžném denním programu.

Proč zrovna protest formou hladovky?
Velmi oceňujeme život ve svobodné demokratické společnosti a jsme připraveni pro naší svobodu pracovat i trpět. Jednodenní hladovka možná není velké utrpení, ale my tím vyjadřujeme odhodlání pro naši svobodu něco obětovat.
Hladovkou také protestovali a protestují političtí vězni. V žádném případě se k nim nechceme přirovnávat, ale jsme hrdí na to, že studujeme na svobodných školách, kde nám umožnili zjistit, že právě komunismus je rekordmanem v produkci politických vězňů.

Účastníky hladovky je v základu 16 budějovických studentů, převážně bývalí nebo současní studenti Gymnázia J.V. Jirsíka.

Budeme vděčni za každého, kdo se k nám připojí.

Hladu zdar,
Michal Šimek
(kontakt: michalsimek.cb@seznam.cz)

Proti komunistům ve školství hladoví:

Michal Šimek, GJVJ a Filosofická fakulta UK
Martin Vančura, GJVJ
Martin Ehrlich, GJVJ a Fakulta informačních technologií ČVUT
Martin Kameník, GJVJ
Jan Vaclík, GJVJ
Iveta Bartlová, GJVJ a JU/Universidad Autonoma de Madrid
Jan Batysta, GJVJ
Jan Nestával, GJVJ
Jaroslav Dvořák, GJVJ
Jan Bureš, Třeboňské gymnázium a Přírodovědecká fakulta UK
Adam Strnad, Obchodní akademie
Pavel Pelikán, BiGy
Jan Ehrlich, Obchodní akademie
Bc. Antonín Sokol, Jihočeská univerzita
Jiří Řimnáč, Zemědělka
Filip Kupka, SRŠ Vodňany

Jan Píša

V současné době jsem studentem ČVUT v Praze na fakultě informačních technologií. K mým koníčkům patří sport, psaní literatury, publicistických článků, fotografování, tvorba grafiky a webových stránek.

Podobné články