- RubrikaHudba

Hip Hop Jam, pořádná dávka hip hopu

22.7.2010

Letošní již 4. ročník URBAN CULTURE OPEN AIR FESTIVALU HIP HOP JAM 2010 přilákal mnoho fanoušků Hip Hopové kultury. Bylo jich opravdu hodně. Jak jinak si vysvětlit, že na festival dorazilo skoro 6500 převážně mladých lidí. Vše se odehrálo v areálu pískovny Oplatil u obce Staré Ždánice u Pardubic a to od 15.-17.7. 2010. Takže se bylo i kde koupat a navodilo to ještě větší letní atmosféru. Teď se pojďme podívat koho všeho jste mohli vidět i slyšet!

Jednoznačným plus oproti minulému ročníku byla Adidas Originals Dance Aréna kde bylo přes den opravdu narváno. Mohli jste vidět taneční styly tipu: Poppin, Hip Hop, Break Dance, House, Street Dance a mnoho dalších, takže se bylo na co dívat. A teď už se na to vrhneme den po dni.

Den 1., čtvrtek 15.7.

Vzhledem k tomu, že jsme dorazili na festival s menším zpožděním, kvůli pár technickým potížím, jsme stihli jen dva interprety večerního programu. A to MAAT (CZ) a Prago Union (CZ). Ale i přesto, že jsme dorazili s větší časovou ztrátou bylo se i tak na co těšit. MAAT i Prago Union vyšvihli svoje známé i méně známé tracky, takže i zbytek čtvrtečního večera stál zato!

Den 2., pátek 16.7.

Na druhý den toho bylo v programu opravdu mnoho. Od koupání v pískovně, sledování Adidas Originals Dance Arény, až po samotný večerní program, kde se blýskli takoví interpreti jako Moja Reč (SK), Nironic (USA) + Rasco (USA) + Hi – Def (USA), Vec + Zverina (SK) , Indy & Wich + La4 (CZ) , Rytmus + Kontrafakt (SK) a v neposlední řadě jako třešnička na dortu DJ Premier (USA).

Den 3., sobota 17.7.

HIP HOP JAM se nám pomalu blížil ke konci, ale jako by to nic neznamenalo. Pořád se bylo na co dívat, co poslouchat, co jíst i co pít. V Adidas Originals Dance Aréně vrcholili finále snad všech tanečních stylů. Přes den bylo pořád pěkné počasí, k večeru trochu víc sprchlo, ale to podle plnnosti areálu očividně nikomu nevadilo. Ve večerním programu nás přivítali H16 (SK), Názov Stavby (SK), Pio squaw (CZ), Bigg Boss Jam Feat. Orion, James Cole, Vladimír 518, Hugo Toxx, DJ Mike Trafik. Toto byla opravdu pecka a stálo to za to! Kotel narvaný k prasknutí a pravá hip hopová atmosféra prostupovala celým areálem.

Za sebe musím říct, že jsem si letošní HIP HOP JAM rozhodně užil a těším se na pokračování v příštím roce.

foto: Kateřina Kyrku