- RubrikaSportuj

Házenkáři Jičína zaváhali, Hranice toho využily a už ztrácejí jen tři body

3.5.2013

Jičín, vedoucí tým extraligy házenkářů, překvapivě ztratil po remíze s Plzní 22:22. Za to Hranicím se zápas se Zubří povedl a díky výhře 27:22 stáhly jičínský náskok na tři body.

Dlouho to v Plzni vypadalo na to, že domácí v nadstavbové části poprvé vyhrají. Poctivá obrana jičínského kanonýra Tomáše Babáka plzeňským pomohla k tomu, že ve dvacáté minutě vedli 10:6. A dokonce i v 53. minutě se stále drželi ve vedení, v koncovce se ale jičínským podařilo vyrovnat a dostat se nad domácí. Těsně před koncem ale zachránil cenný bod Petrovský.

Tomáše Babáka v jičínském dresu gólově zastoupila trojice Vocásek, Zeman a Král, kteří byli nejlepšími střelci hostujícího týmu. V týmu Plzně se nejlépe trefovali Horký, Tonar a Kust.

Zápas Hranic se Zubří byl skoro po celou dobu hrán pouze na jednu branku. Hranice od začátku zatlačily hostující hráče a odhodlaně si šly za výhrou. Po první půli svítil na ukazateli skóre stav 15:10 pro domácí. Výborný výkon v dresu Hranic podal brankář Kučerka a také střelec Stržínek. Zápas nakonec Hranice vyhrály 27:22 a stáhly náskok Jičína na tři body.

Podobný průběh měl také zápas pražské Dukly a Lovosic. Již po první polovině zápasu bylo jasné, že Dukla si jde pro vítězství. Stav 18:9 pro prvních třiceti minutách byl pro hostující strašidelný. Lovosice nakonec dostaly napráskáno 25:19. V tabulce všechny tyto výsledky znamenají to, že mezi prvním Jičínem a Hranicemi jsou tři body, podobně jako mezi Hranicemi a třetími Lovosicemi.