- RubrikaSportuj

Házenkáři extraligového Jičína mění kádr – tým doplňuje mladými hráči

17.8.2013

Mistrovský HBC Ronal Jičín změnil do nadcházející sezóny lehce svůj kádr. Trenér Aleš Babák však počítá jak příchody, tak také odchody.

Největší oslabením je odchod Tomáše Babáka do švýcarského St. Gallenu na jeho první zahraniční angažmá. Dále také nečekaně tým mistrů opouští Lukáš Weintritt, jenž zamířil do extraligového Brna. Posledním z loňského kádru, koho v nadcházející sezóně v jičínských barvách neuvidíte, je Martin Brchaň.

Kolonka příchodů je však plnější, a upřímně řečeno také zajímavější. Prvním příchozím je na post pravého křídla David Krahulec. Levoruký hráč, který bude zavářet jistě nejednomu obránci přichází na přestup z mateřského klubu SK Velká Bystřice. Ovšem fanoušci tohoto dvacetiletého dorosteneckého a juniorského reprezentanta znají především z Karviné.

Další posilou je také dvacetiletý hráč. Tentokrát Bohumír Skopal. Přestup se zrodil z týmu pražské Dukly. Mateřským týmem však je pro tohoto hráče HC Zubří.

Kvůli zranění se dva roky nemohl prosadit v extralize. Nyní má svou další možnost. Řeč je Jiřím Grohovi ze Dvora Králové nad Labem.

Skoro až za pět minut dvanáct naskočil do přípravy Josef Klačo, zkušený jednatřicetiletý házenkář, který může alternovat na všech spojkách a umí přitvrdit v obranné fázi. V minulé sezóně působil v Brně. Několik sezón odehrál také v Německu.

Jak bylo řečeno, Jičín bude spoléhat především na mladé hráče, vždyť v kádru jsou také dorostenečtí a juniorští reprezentanti Jan Vocásek, Tomáš Zeman a další mladí hráči jako jsou Drbohlav nebo M. Babák. Jak se však Jičínu v letošní sezóně povede, uvidíme až časem.