- RubrikaSportuj

Gabriela Soukalová završila hattrick! Vyhrála i závod s hromadným startem

17.3.2013

Gabriela Soukalová v Rusku nejen dobře bežela ale také výborně střílela. A to ji vyneslo tři vítězství v poslední díle Světového poháru, který se konal tento víkend v ruském Khanty Mansiyku.

Posledním závodem sezóny byl pro ženy závod s hromadným startem. Gabriela Soukalová do něj startovala společně s Veronikou Vítkovou. Obě české biatlonistky začaly závod výborně, čistou střelbou. Před druhou střelbou obě české biatlonistky byly v ohrožení pádu, protože, dalo by se říci před nosem, upadla v ošklivém pádu ruská Olga Zaitseva. Obě se jí ale dokázaly vyhnout.

Gabriela narozdíl od Veroniky vybílila i druhou položku. Jela ve skupině pěti nejrychlejších. A tak dojela i na střelnici. Tam byla dlouho, opravdu dlouho, skoro čtyřicet sekund. Vyplatilo se. Odstřílela čistě a odjížděla na druhém místě. A rozhodovala poslední střelba. Přijela takřka po boku ukrajinky Vity Semerenko. Ta jednou minula, Gabriela ne!

Jindříchu Šikolovi hned vylétly ruce vzhůru a Gabriela mu vykouzila úsměv na rtech. Věděl totiž, že Gabriela má náskok více než deseti vteřin na druhou francouzku Marii Dorin-Habert. Ta sice česku stahovala, ale nedotáhla. Gabriela poté při projetím cílem se poklonila a usmála. Podobně se jí poklonil asistent Marek Lejsek.

Veronika Vítková nakonec na střelnici minula čtyřikrát a poslední závod sezony dokončila na dvacáté  pozici.