- RubrikaSportuj

Gabriela Soukalová podruhé v Rusku první!

17.3.2013

Naprosto snové finále Světového poháru zažívá Gabriela Soukalová. V ruském Khanty Mansijsku vyhrála již druhý závod a dosáhla tak třetího triumfu v sezóně.

Gabriela se na trati i na střelnici chovala naprosto suverénně. I přesto, že ve Světovém poháru až letos dosahuje takovýchto výsledků. Ze svého vítězného sprinterského závodu si přenesla sedmnáct vteřin náskoku. Za ní ale vyběhly německé mašiny Henkel a Gössner.

První střelbu zvládla bez chyby. Na druhé položce jednou chybovala, podobně jako její největší soupeřka Olga Viljuchinová z Ruska. Po boku Viti Semerenko a Kaisy Mäkäräinen dojela vedoucí ruskočeská dvojice na třetí střelbu. Gabriela s ukrajinkou Semerenko vybílily terče a odjeli společně.

Poslední položka byla infarktová. Hned pětice žen bojovala o první místo, i přesto že stíhačky Domracheva a Berger měly malinkou ztrátu na dvojici v čele. Ukrajinka Semerenko minula třikrát, stejně jako běloruska Domracheva, finka Mäkäräinen minula dva terče a norla Tora Berger jeden. Stejně jako Gabriela Soukalová. Ta ale dojela na střelnici o chvilku dříve než norka a také trestné kolo zvládla rychle. A tak bylo jasné, že si jede pro další vítězství.

V celkovém pořadí Světového poháru poskočila na sedmou pozici. Posledním závodem sezóny bude závod s hromadným startem .

Veronika Vítková si po nepovedením sprintu lehce zlepšila náladu 26.místem. Jitka Landová doběhla na místě 49.