- RubrikaSportuj

FOTOREPORT: Stíhačku žen rozhodovala poslední střelba

14.2.2013

Stíhací závod žen na Mistrovství světa v biatlonu, které se koná v Novém Městě na Moravě, byl pro oko diváka velmi zajímavý. Především jeho poslední střelba.

Začněme ale od startu. Na tom byla s číslem 1 Olena Pidhrushna. Ovšem největší favoritka, Tora Berger, byla na startu s číslem 2. Veronika Vítková, měla na hrudi číslo 10, GabrielAa Soukalová 14 a Jitka Landová 47. Nejlépe z českých žen odstartovala Veronika Vítková s číslem 10. Při první střelbě z první osmičky nechyboval nikdo. Veronika Vítková střílela čistě, Gabriela Soukalová však chybovala jednou. Jitka sice měla o dost pomalejší střelbu, výsledkem byla nula.

Druhá střelba již donesla velké počty chyb. Chybovala Tora Berger z Norska, Olga Zaitseva z Ruska i další Norka Kristin Flatland. Veronika Vítková opět nechybovala, Gabriela netrefila dva terče a Jitka byla také čistá. Třetí střelba, první stojka, byla pro favoritky hodně strašidelná, Zaitseva, Berger, Kristina Palka z Polska i Pidhrushna, ty všechny chybovaly, Tora Berger dokonce dvakrát. I Češky se dopustili na první stojce chyb, všechny shodně minuly jeden terč. Rozhodla ale čtvrtá střelba. Tak chybovala v tu chvíli vedoucí dvojice Zaitseva a Palka, využila toho Berger a Flatland.

Čtvrtá střelba přinesla i chyby českých závodnic. Veronika střílela s jednou chybou, stejně jako Jitka, pouze Gabriela odstřílela čistě.

Tora Berger ukázala, že běžecky patří k elitě světového biatlonu. Závod také ovlivnil incident mezi Zaitsevou a Flatland, kdy norka chtěla ve sjezdu předjez svou ruskou soupeřku a v této snaze jí spadla pod nohy. Využila toho Palka, která nakonec skončila druhá. Vyhrála Tora Berger a třetí byla Olena Pidhrushna.

Veronika Vítková předvedla úžasnou cílovou rovinku a skončila na místě 8. Gabriela Soukalová poklesla, oproti startu na pozici 20 a Jitka Landová poskočila o 5 míst na 42.