- Rubrika

FOTOREPORT: Semifinále Play-off HC Č.Budějovice-HC Karlovy Vary

21.3.2008

První semifinálový zápas Play-off mezi vítězem základní části a K.Varami dnes, 21.3.2008. Semifinále Play-off – odpovědnost, nervozita, ale i nasazení a nefalšovaná radost. To všechno bylo k vidění hned v první třetině úvodního zápasu semifinálové série mezi hokejisty HC MOUNTFIELD a karlovarskými Energetiky.

Faul Melenovského nabídl Jihočechům početní výhodu a ti ji dokázali využít.Vak našel nahrávkou najíždějícího Reného Vydareného, ten se před brankou otočil a mezi betony brankáře Mensatora procedil kotouč za brankovou čáru – 1:0. . Dál už se projevovali jen fauly nebo ke smůle Hluchého zraněními. Právě Hluchý skočil do střely Gřegořka a přišel o všechny dolní zuby a byl převezen do nemocnice.

Druhá třetina skončila bez gólů. Poslední třetina začala střelou hostujícího Hanzlíka,ale branka nepadla.Dále se pokračovalo v režii domácího mužstva.Kunstát posunul puk na Brabence, ten mu ho na modré přenechal a Veselý tvrdě vypálil. Společnou kombinaci dokonal Kamil Brabenec, který vyražený touš uklidil s trochou štěstí za Mensatora – 2:0.Ve 47. minutě si nejprve zkusil vypálit na soupeřova brankáře Viktor Hübl, aby se za chvíli radoval z gólu.

V čase 49:31 zachytil naivní vyhození Proška zpoza branky a nevídanou bombou zvýšil vedení svého celku. – 3:0. Poté se však domácí trochu stáhli a soupeř z trochou štěstí snížil. V 54. minutě střílel od modré Mudroch a jeho střelu tečoval Milan Procházka. Puk přeletěl překvapeného Turka a sebral mu tím další možnou nulu v domácích zápasech v Play-off. Dobroň těsně před koncem napřáhl na modré a se sirénou dopravil puk do sítě – 3:2.Zítra série pokračuje druhým zápasem.