- RubrikaSportuj

FOTOREPORT: RunTour 2012 se běžela i v Českých Budějovicích

9.10.2012

Série běžeckých závodů s názvem RunTour 2012, který pořádá Česká Pojišťovna, se v neděli běžela také v centru Českých Budějovic. Filozofií celého podniku je zvednout Česko z gauče.  Cíl je to poměrně ambiciózní, ale proč ne. Počty přihlášených závodníků napříč republikou však svědčí o tom, že se myšlenka líbí a zájem  o závod roste. Jen v Českých Budějovicích bylo den před startem, dle internetových registrací, přihlášeno cca 550 účastníků.

Závod měl tři kategorie. Dvě kolečka kolem náměstí Přemysla Otakara II. si zaběhli dětští účastníci, pro dospělé byla připravena trať na 5 nebo 10 km v přilehlém parku Stromovka. Počasí však dobrému nápadu nepřálo, citelně se ochladilo a hlavně silně pršelo prakticky celou neděli. Hlavní závod tak byl výzvou jak pro běžce, tak pro fotografy. Pro jejich techniku to byl křest ohněm.