- RubrikaSportuj

FOTOREPORT: Rally Krkonoše vyhrál Martin Semerád a Bohuslav Ceplecha

10.6.2012

Okres Trutnov 8.6.-9.6. – V Krkonoších se opět linul zvuk burácejících motorů, neboť už po 6. se zde konala Rally Krkonoše. Celkem pro tento rok se přihlásilo 123 posádek nejrůznějších automobilů.

Na závodní dráze se ukázaly například automobily značky Peugeot, Škoda, Subaru, Citröen, Alfa Romero, Renault a další. Od minulého roku byla trasa rally změněna, závodníci ujedou přes 70 km.

Zahajovací ceremoniál, který se konal v pátek 8.6., zahájila autogramiáda automobilových legend. Po ní násedovala dlouhá, ale zajímavá přehlídka posádek. První, kdo vjely na představovací rampu, byly doprovodné a předjezdové vozy, které na žádném závodě, či rally nesmí chybět. Následovali závodníci se svými  vyzdobenými automobily.

Závod byl odstartován v sobotu v 9:00 od  Autostylu Trutnov a závodníci mohli vyrazit na svůj tzv. první bod své cesty – Zámecký vrch v Bernarticích.

Vozy projížděly několika částmi a to Horním Žďárem, Bernarticemi, Novým Rokytníkem a okrajovými části. Trasa vedla i středem Trutnova, přímo trutnovskými uličkami, kde mezi domy soutěžili o nejlepší časy.  Rally se jelo kolem 7 hodin, neboť závodníci vyrazili v 9.00 a skončili po 16. hodině.

Od 16. hodiny byl znám vítěz rally Krkonoše pro tento rok a to bylo auto s číslem 4 a jeho řidič Martin Semerád a navigátror Bohuslav Ceplecha s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX.

Rally Krkonoše je navázáno s pivofestem. V Trutnově probíhá již 9. rokem. Kdo se přijel podívat na rally, tak tady určitě i zůstane. Na jevišti pivofestu vystoupí Dalibor Janda, Tomáš Klus, Václav Neckář a další.

 

Miroslav Varga

Sám sebe bych popsal jako takového "píšícího zahrádkáře", neboť vždycky, když mám chuť něco okopat nebo zasít, usednu ke klávesnici a neodlepím od ní prsty. Pracuji rád pro Mezinami, i když v současnosti trošku zanedbávám... Snažím se zde psát články, které lidi baví, které se čtou. Je jen na vás, zda je přijmete...