- RubrikaSportuj

FOTOREPORT: Sprint mužů ovládl Svendsen

10.2.2013

Norský závodník Emil Hegle Svendsen, si poradil s tratí na sprint nejlépe. A po zásluze se stal vítězem závodu na 10 km na Mistrovství světa v biatlonu.

Druhý byl Francouz Martin Fourcade a třetí Slovinec Jakov Fak. Emil Hegle Svendsen, startoval do závodu s číslem 32. Již první mezičasy napovídali k tomu, že to dnes bude opět jeho den. Měl ještě tu výhodu, že jeho největší protivník, francouzský závodník Martin Fourcade startoval před ním, s číslem 28. Tím pádem měl výborné informace o tom, jak si vedoucí muž světového poháru vede.

Ovšem tu samou výhodu měl slovinský závodník Jakov Fak, který startoval až jako 53. Dobrou startovní pozici měl i Ondřej Moravec, který startoval s číslem 62.

Průběh závodu se také velmi dobře vyvíjel pro legendu světového biatlonu, a běžeckého lyžování. Ole Einar Bjonrdalen ve svých 39 letech podal výkon, za který by se nemuseli stydět ani mladíci jako Simon Schempp z Německa nebo Christoffer Eriksson ze Švédska, kteří skončili hluboko v poli poražených.

Ole si však při svých obrovských zkušenostech zkazil šanci na medaili posledním výstřelem na stojce. Tam přišel o svůj náskok, který si vydobyl po dobu závodu, a po trestném kolečku bylo jasné, že na medaili nedosáhne.

Ovšem trojice, která se poskládala na stupních vítězů, byla vcelku očekávaná. Martin Fourcade je vedoucím závodníkem světového poháru. Emil Hegle Svendsen jo o pouhých 56 bodů za ním. A jakov Fak je na místě pátem. 4ekal se útok od ruské dvojice Evgeny Ustyugov a Dmitry Malyshko. Oba se sice dostali do desítky, Ustyugov byl 9. A Malyshko dokonce 5, ale oba byli zklamaní. Na medaili pomýšleli.

Zítra se poběží stíhací závod, do kterého nastoupí biatlonisté s odstupy, které měli v cíli sprintu. Závod začíná v 13:00.