- Rubrika

Fotbalové EURO 2008 dolosováno!

2.12.2007

Mistrovství Evropy ve fotbale bude příští rok po druhé v historii probíhat ve dvou státech. U našich sousedů v Rakousku a ve Švýcarsku. Šampionát se uskuteční od 7. června do 29. června 2008. Jak dopadlo losování skupin 16 postupujících týmů z kvalifikace a kdo s kým bude hrát?

Slavnostní losování skupin na EURO 2008 dnes proběhlo ve švýcarském městě Luzern. Po zahajovacím ceremoniálu a úvodním programu losovali osobnosti fotbalu, či jiný významní sportovci, ze čtyř košů postupujících fotbalových družstev.

Mezi posledními vylosovanými družstvy bylo Česko, které se se svým losem přiřadilo do skupiny A. O postup ze skupiny bude bojovat společně s Portugalskem, Tureckem a Švýcarskem. Ve skupině B se sešlo Rakousko, Německo, Chorvatsko a Polsko. Určitě hodně napjatá bude skupina C, jinak také nazývaná skupina smrti, kde se střetnou Nizozemsko, Itálie, Rumunsko a Francie. Zbývající týmy Řecko, Švédsko, Španělsko a Rusko byli přiřazeni do skupiny D.

Hned úvodní zápas 7. 6. 2008 odehraje ve Švýcarsku s domácím mužstvem právě Česko. Podle rozhovoru pro server iDNES.cz, se dle kapitána Tomáše Rosického na zápas čéské družstvo těší a jsou rádi, že právě oni celé EURO 2008 zahajují. Dále Tomáš Rosický prozradil, že za nejsilnéjšího protivníka považují Portugalce, proti kterým si zahrají 11. 6. 2008 v Ženevě. Taktéž v Ženevě pak na Čechy čeká 15. 6. 2008 zápas s Tureckem, Jak se budou další zápasy odvíjet uvidíme příští rok v červnu.

Avšak ne všichni, kteří se na EURO 2008 chystají, se dostanou přímo na stadiony. Už dnes se o vstupenky hlásí osmkrát více zájemců, než je vstupenek, což je přibližně jeden milión.

A s čím se bude na EURU 2008 kopat? Fotbalový míč byl již také představen. Jeho barvy dobře zapadají do konceptu pořádajících států Rakouska a Švýcarska, čili červeno-bílý.

foto: ČTK