- RubrikaSportuj

Florbalistky Českých Budějovic podlehly na domácí palubovce

25.3.2012

Ženy z United České Budějovice dnes sehrály těžké utkání proti soupeřkám z 2. divize, které skončilo vysoce v jejich neprospěch. Výsledek 0:7 nečekal asi nikdo z přítomných.

Utkání o přímý postup do florbalové extraligy žen v českobudějovické sportovní hale slavnostně zahájil primátor Českých Budějovic Juraj Thoma. Podporu z tribuny zajišťovalo 232 diváků.

Úvodní branka přišla velice brzy, již ve třetí minutě, kdy při rychlé akci střílela Hana Štěrbová s asistencí Veroniky Rektoříkové. Této útočné dvojici se vedlo i při dalším střídání, kde zvýšily na 2:0 pro Šumperk. Poté přišlo vyloučení hráčky United za nedovolenou vzdálenost při rozehrávce. V oslabení gól nepadl a hra pokračovala šancemi na obou stranách. Více se však dařilo hostům, kteří zvýšili svůj náskok na 3:0 půl minuty před koncem první třetiny.

Druhá i třetí třetina proběhly v podobném duchu. Přestože se domácí dostali do několika šancí a dvou samostatných nájezdů, žádná střela neskončila v soupeřově brance, především díky stabilnímu výkonu brankářky Davidové. Hosté naopak přidali ještě čtyři branky, na kterých se podepsala rychlá sehrávka, přesnost, důraz a trocha štěstí. Domácím nepomohla ani výměna golmanek Petržalové a Zakostelecké. Přesto oběma patří uznání za předvedené zákroky.

První utkání v soubojích ženských celků FBC United České Budějovice a FBC Asper Šumperk skončilo ve prospěch hostů. Jak dopadnou ta další? Nejen na to jsme se zeptali trenéra jihočeského celku Ivana Janouška.

Co si myslíte o dnešním zápase?

Soupeř byl lepší, ale na druhou stranu si myslím, že právě výkon našich děvčat byl pod jejich možnostmi. Nevím proč byly tak nervozní, protože podaly přibližně šedesátiprocentní výkon oproti tomu čeho jsou schopny.

Myslíte si, že v příštím zápase to bude lepší?

Zrovna jsem tu s některými hráčkami probíral, že jsme s Tatranem Střešovice prohráli v prvním zápase 6:0 a potom jsme je dvakrát porazili. Je to play-off. Další zápas začíná od stavu 0:0.

Děkuji, přeji vám hodně štěstí a úspěchu.