- Rubrika

Fisichella střídá Badoera

7.9.2009

V Itálii nahradí Giancarlo Fisichella Lucu Badoera za volantem Ferrari.

Luca Bader, břitkými britskými komentátory přezdívaný „Look how bad you are“ přišel po dvou velkých cenách o pozici závodního pilota Ferrari a podle očekávání ho nahradí znovuzrozená italská hvězda Giancarlo Fisichella. Pro tohoto skvělého šestatřicetiletého závodníka je to splnění životního snu. Sám Badoer, mimochodem o dva roky starší přiznává, že Fisichella bude lepším náhradníkem za Massu než on. Badoer startoval v F1 poprvé po deseti letech. Domnívám se, že je to v této disciplíně nejdelší proluka mezi dvěma závody kteréhokoli závodníka. Niki Lauda stejně jako další odborníci upozorňoval, že je to příliš dlouhá doba a že Badoer není skutečně špičkovým jezdcem, který by dokázal držet krok s rychle se zlepšujícím vozem Ferrari.

Badoer skutečně podal tristní výkony. Dvě velké ceny a dvě poslední místa. Nelze sice vyloučit, že se mohl zlepšit, ale na to již nedostane čas. Následuje pro tým z Maranella domácí Velká cena Itálie a tam si před davy svých natěšených fanoušků nemůže Ferrari dovolit pokračovat v ostudných výkonech. Badoer může hovořit o velkém štěstí, že se mu povedlo do závodů F1 vrátit a to právě ve Ferrari, značce opředené legendami, po jejímž volantu touží snad většina pilotů F1 posledních desetiletí. Ferrari není jen značka vozu F1, to je ikona, idol, k němuž vzhlíží mnoho fanoušků i závodníků. Na druhou stranu je pro něj do jisté míry, smůlou, že dostal důvěru jen na dva závody. Možná, kdyby následoval jiný díl seriálu než právě italský, tým by mu ještě další šanci dal. Případy, že náhradník nenastoupil dobře, ale pak se zlepšil, byly.

Z hlediska týmu a hlavně z hlediska fanoušků, je ovšem skvělá zpráva, že v kokpitu rudého vozu bude v Itálii a zřejmě i v dalších závodech právě Fisichella. Je to velmi kvalitní jezdec a Velká cena Belgie ukázala, že je ve skvělé formě. Zklamání z odmítnutí Schumachera už pomalu přebolelo. Giancarlo je dobrá volba.