- RubrikaFestivaly

Filmový i kreativní Zlín Film Festival v obrazech

6.6.2017

Letos naše redakce strávila pár dní na 57. ročníku Zlín Film Festivalu pro děti a mládež. Přinášíme tedy svěží fotoreport z doslova pulzujícího Zlína.

Celý festival měl promyšlený a hlavně nabitý doprovodný program. A my jsme nevěděli, kam dřív. Na výběr byly nejrůznější zábavné zóny – koncertní, divadelní a relax gastro. V neposlední řadě také talk show, autogramiády, červený koberec, výstavy, či skvělá festivalová ulička. My jsme se snažili navštívit každý kout festivalu a ochutnali doslova všechno!

Sluncem zalité ulice plné davů spokojených lidí, pomalované děti s balónky a zmrzlinou. Ze všech stran hudba a hlasy moderátorů…

I pro děti zde bylo pestré vyžití. Ústně vyprávěné pohádky tvářemi z České televize, tančení v ulicích s profesionály, gymnastika, párty horolezecká stěna, výtvarné dílny a tvoření se základními školami, kolotočové atrakce i zpívánky nebo vystoupení dětí z uměleckých škol.

Hodně se nám zamlouvala nadace Tomáše Bati, která zde měla knihomodul, prostor pro zapůjčování a sdílení velmi inspirativní Baťovské literatury. Domací limonáda s knihou o tom, jak pan Baťa podnikal daleké cesty za svými obchody, byla totiž skvělá…

A taky jsme okoukli nějaké pohádky

Naučili se základy tanců Salsa a Bachata…

Vyzkoušeli si pár chemických kouzel s chytrými lidmi z modulu Univerzity Tomáše Bati…

Omrkli českou i zahraniční scénu na červeném koberci.

(Kanadská režisérka a hlavní hrdinka filmu Půlnoční slunce, herec Lukáš Pavlásek, herečka Pavlína Mourková, kráska Vendula Pizingerová)

Taky jsme ochutnali skvělé mrkové dortíky

A nesměly chybět hlavně filmy!

Nejvíce nás ohromil indický film s názvem Děti ze stanice beznaděj (Railway Children 2016) od režiséra Prithvi Konanura. Snímek o 12ti letém chlapci, který uteče z domova a skončí ve spárech dětského nádražního gangu. Bylo to akční, dramatické a rozhodně k zamyšlení. Film uvedl sám režisér a komentoval ho slovy, že tímto snímkem chtěl poukázat na to, jak v Indii utíká z domova ročně téměr 125 tisíc dětí, které se ve finále stanou obětmi násilí a drog. Je to hodně aktuální téma a my doporučuje tento film určitě shlédnout.

Nenechte si ujít filmy jako Simonův vesmír, vtipnou a krásně animovanou pohádku Lichožrouti, přírodní krásy filmu Půlnoční slunce a také absolutně freečkový film Goodbye Berlin!

Doufáme, že se ve Zlíně sejdeme zase příští rok na 58. ročníku!

foto: Lukáš Podlešák | mezinami.cz

Ellen Crháková

"Passion for a fashion" tak by se dalo nazvat mé heslo, které mě přivedlo až do této redakce. Mám ráda styling, trendy a celé to krásno okolo.

Podobné články