- Rubrika49. MFF KV

Filmová recenze: Mommy

11.7.2014

Diana si bere svého patnáctiletého nezvladatelného hyperaktivního syna domů z ústavu s odhodláním, že tentokrát to zvládne, bude se o Steva starat a sama ho doma učit. Ona i její dítě teď prožívají těžké období. Ji vyhodí z práce, musí zaplatit dluhy, hledá si nové přátele a snaží se sama zachovat klidnou hlavu při záchvatech agrese jejího syna. Steve potřebuje udělat zkoušky, kontrolovat svou vznětlivost, ale výbuchy vzteku, slovní i fyzické útoky na okolí se u chlapce stále stupňují. Diana se ale za každou cenu chce zachovat jako milující matka a chlapce se nechce vzdát. Bude však láska k jeho zvládnutí stačit?

Mommy 1V životě matky a chlapce se zjeví jako posel z nebes sousedka Kyla, u níž nachází oba pochopení a na níž se upnou. Tajemná žena jim pomáhá vycházet lépe se sebou navzájem i porozumět sami sobě a znamená pro ně možná až příliš. O to bolestnější bude zjištění, že jejich přátelství nebude trvat navždy.

Citlivé drama Mommy o silném poutu kanadského režiséra Xaviera Dolana bylo uvedeno na 49. Filmovém festivalu v Karlových Varech v sekci Horizonty. Bohužel mluva chlapce i jeho matky obsahující samé vulgarity a jinak vybraná slova nepochopitelně probouzela v návštěvnících sálu záchvaty smíchu, zdá se, že málokdo pochopil závažnost tématu.

Silný příběh v doprovodu líbivých slavných hitů od Oasis, The Verve, Celine Dion nebo Lany del Rey občas sklouzává ke klišé. Přináší mrazivý ne však překvapivý konec.

Zdroj foto: kviff.com