- RubrikaTECH

Fidget spinner, antistres do kapsy

5.6.2017

Malá vrtulka, která se točí a dělají se s ní triky. To je v kostce popis současně největšího hitu internetu i kamenných prodejen. Fidget spinner teď letí úplně všude a kdo ho nemá, jako by nebyl. Kde se ale vzal? A k čemu slouží? Pojďme hezky od začátku.

Původním účelem této hračičky bylo pomáhat dětem, které potřebují nějakým způsobem uklidnit. Ať už s ADHD, autismem a podobně. Měl by napomáhat ke zlepšení koncentrace a celkově k lepšímu soustředění. Najdou se ale tací, kteří jsou přesvědčeni, že spinner spíše naopak rozptyluje.

Za vynálezkyni fidget spinnerů je označována chemická inženýrka Catherine Hettinger. Jak ale sama uznává, se současnou hračkou původní nápad už moc společného nemá.

Dnes slouží spinnery spíše pro zábavu. Používají ho snad všichni, kdo se chtějí trochu odreagovat a zrelaxovat koukáním do točícího se předmětu. Existuje už i nepřeberné množství nejrůznějších triků, jak s vrtulkou točit. V neposlední řadě nesmíme zapomínat na design. K dostání jsou jak fidget spinnery z plastu, kovu nebo třeba svítící s LED diodami.

Pokud si chcete jednoduše vyrobit vlastní fidget spinner, z kartonu a bez ložiska, mrkněte na video.

Podobné články