- RubrikaKULTURANEWS

Na festivalu v Č.Krumlově se představí pěvci z Metropolitní opery

16.3.2018

Na Mezinárodním hudebním festivalu (MHF) Český Krumlov vystoupí pěvci Piotr Beczała, Sondra Radvanovská, violoncellista Jiří Bárta, muzikálové hvězdy z Broadwaye, kapely Čechomor, Hradišťan a další. Festival přinese od 20. července do 11. srpna 22 koncertů.

MHF loni přilákal 13.500 diváků, rozpočet festivalu se každoročně pohybuje v desítkách milionů Kč.

MHF Český Krumlov zařadí klasickou hudbu, swing, muzikál i fúze. Hrát se při 27. ročníku bude v Zámecké jízdárně a Maškarním sále, v Pivovarské či Klášterní zahradě i v zámecké zahradě.

Předprodej vstupenek se dělí na dvě časová pásma. „Do 31. května jsou ceny nižší,“ uvedla Viktorová.
Festival zahájí pásmo, kdy v zámecké zahradě vystoupí kapela Cigánski Diabli, violoncellista Jiří Bárta či sopranistka Sooyeon Kimová. Další den polského tenoristu Beczału a kanadskou sopranistku Radvanovskou doprovodí orchestr PKF.

Dále se představí španělský klavírista Javier Perianes, korejská violoncellistka Mee-Hae Ryová, Schola Gregoriana Pragensis či Musica Florea s Händelovou operou Terpsichore. Festival připomene i 90 let od smrti Leoše Janáčka, jejž uctí Wihanovo kvarteto.
Program slibuje i swingový večer ve stylu Las Vegas, kdy s Big Bandem Felixe Slováčka zazpívají Jan Smigmator, Dasha i Tom Gaebel přezdívaný německý Sinatra.

Na MHF zahrají také Hradišťan, muzikálový večer se sólisty z Broadwaye zohlední 100 let od narození Leonarda Bernsteina.

Závěrečný festivalový Česko-Slovenský večer připomene 100. výročí vzniku Československa. Zahrají při něm kapela Čechomor, Dechová hudba Vlado Kumpana, Vojenská hudba Olomouc a slovenský soubor Lúčnica.

Tip: Kde sehnat práci na českokrumlovsku