- Rubrika45. MFF KV

Festivalové odlesky: Tak trochu z jiného pohledu

29.6.2010

Všichni se těšíme na filmy, na úvodní znělky, na to dlouhé vysedávání před plátnem v tvrdých (někdy i měkkých) sedačkách, na závěrečné potlesky po skončení filmu. A potom? Alespoň rychle se něčeho najíst, než začne další projekce. Nebo poznat Vary z jiné stránky?

Přehled všech různých barů, klubů, diskoték je všude dost. Napadlo vás jít si mezi filmy zaplavat? To můžete hned přímo v Thermálu. Termální bazén, který je přístupný nejenom hotelovým hostům, se nachází úplně nahoře na střeše hotelu, zabudovaný ve skále. Je odtud krásný rozhled na Karlovy Vary. Bazén je 50 m dlouhý, 17 m široký, hloubka od 1m do 4,5 m. Na hodinu 80,- (studenti jen 50,-).

Pro náročnější lázeňské hosty jsou tu třeba Alžbětiny lázně. Tady už je (co se lázeňských procedůr týče) výběr větší. Co takhle jít se před dalším promítáním zabalit? Do čokolády, do parafínu, do rašeliny? Nebo byste si radší dali koupel? Jódová, perličková, pivní, vinná, konopná? Vyberte si na stránkách www.spa5.cz.

Lázně III (www.lazneiii.cz), další možnost, kde se můžete nechat například namasírovat. Nabízí zde podvodní, reflexní a klasickou masáž. A samozřejmě další řádku ozdravných procesů. Pro silnější nátury jsou v nabídce i skotské střiky.

Kromě pojídání lázeňských oplatek, které jsou typické pro Karlovy Vary, je možná jen málo filmových nadšenců, kteří si běží do stánku koupit nádobku se zobáčkem (kterých je všude až moc!), obchází vřídla na kolonádě a popíjejí zdravé prameny. A prostě si jen tak užívají tu atmosféru lázeňského města, posedávají na lavičkách, pozorují ostatní a na pár okamžiků se promění v lázeňské šviháky. Ale já možná právě tohle letos poprvé udělám, protože mám s kým a těším se na to!

 

Kolonáda Karlovy Vary (foto: Marek Švadlena)

Kolonáda Karlovy Vary (foto: Marek Švadlena)

A jestli tohle přece jen není nic pro vás, najdete na stránkách festivalu (http://www.kviff.com/cz/akce/vybrane-akce/) seznam vybraných doprovodných akcí. Kromě ČEZ Energy festu (o tom jsem už psala), navštivte proslulý Stan Kapitána Morgana, zajezděte si na Oranžovém kole Nadace ČEZ, zatancujte si v Aeroportu a sledujte obrazovku u vchodu do Thermálu, tam běží neustále něco zajímavého.