- Rubrika45. MFF KV

Festivalové odlesky: Kulinářské lahůdky

8.7.2010

Nepočítám samozřejmě zdravé prameny (každý má jinou teplotu i chuť) a odmyslím si tradiční lázeňské oplatky (sice stejná teplota, ale za to víc chutí), najdete v Karlových Varech i pár lákavých, neodolatelných dobrot, které přes rok jinde neochutnáte.

Nejlepší káva, kterou jsem zde pila, je káva zalítá karlovarskou vřídelní vodou. Kávu dostanete ve stylovém hrnku. Vychutnat si jí můžete v malé kavárně přímo u vřídla. Nejenom, že prostředí kavárny je moc příjemné, ještě se můžete kochat výhledem ven přes skleněnou stěnu. Výběr dortů, zákusků a ostatních druhů káv je zde opravdu bohatý.

Nonstop palačinkárna

Nonstop palačinkárna

Kdo nenavštívil non stop palačinkárnu na rohu třídy T. G. Masaryka a ulice Zeyerova, měl by to rychle napravit. Vskutku obrovské palačinky (francouzské!), tenké, jak list papíru. Druhů nespočítaně. Ať už máte chuť zaplnit si sladkou část vašeho žaludku, nebo slanou. Každý si tu příde na své. Nově v nabídce mají milé slečny za oknem například palačinky krevetové, krabí, kuřecí, žampionóvé, slaninové, … Je jich prostě dost! Osobní tip: Náplň z bílé čokolády a nivová! Mňam!