Festival ve Varech zahájí melodie ze slavných filmových bondovek

26.4.2017

Karlovarský festival není jen o filmech. To všichni víme a proto se těšíme i na doprovodný program. Ten je i letos na 52. ročníku MFF Karlovy Vary hodně pestrý.

Slavnostní zahajovací koncert před hotelem Thermal

První den festivalu  zahájí slavnostní koncert pro širokou veřejnost. Po divácky úspěšném vystoupení skupiny Lucie a loňském koncertu filmových melodií, zazní v letošním roce další výběr filmové hudby. V podání Českého národního symfonického orchestru pod vedením amerického dirigenta a hudebního skladatele Carla Davise uslyší diváci především melodie ze slavných filmových bondovek.

Jako zvláštní host vystoupí v rámci koncertu také skladatel a letošní držitel Křišťálového globu za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii James Newton Howard, který bude ve světové premiéře dirigovat provedení části filmové hudby k právě dokončovanému volnému pokračování filmu Fantastická zvířata a kde je najít.

KDY: Koncert začne 30. června po 22 hodině na pódiu před hotelem Thermal a je zdarma.

ČEZ Energy fest

Den po slavnostním zahajovacím koncertu, přijde na řadu již tradiční ČEZ ENERGY FEST. Vystoupí zde přední české kapely. Součástí bude Oranžové kolo od Nadace ČEZ, díky kterému bude mít akce kromě kulturního i charitativní rozměr.

KDY: Sobota 1.7.2017, Poštovní dvůr, pro držitele festival passů vstup zdarma

Festivalový večer města Karlovy Vary

Michal Hrůza, foto: michalhruza.cz

Michal Hrůza, foto: michalhruza.cz

Doprovodný festivalovy program nabídne koncert, na němž spojí hudební síly MK Collective & Karlovarský symfonický orchestr & Michal Hrůza a Kapela Hrůzy

KDY: Středa 5. 7., od 19:00, v Letním kině, vstupné bude 200,- Kč v předprodeji, 250,- Kč na místě, děti do 15ti let platí 100,- Kč

Podobné články