- RubrikaNEWS

Festival studentskou tvorbou SKRZ NA SKRZ začíná již za pár dní

31.5.2013

Festival SKRZ NA SKRZ propojuje již potřetí tvorbu studentů Akademie múzických umění a Vysoké školy umělecko – průmyslové. 31. 5. a 1. 6. od 16 hodin naplní prostory HAMU (Malostranské náměstí 13) pestrým programem uměleckými disciplínami napříč. Vybere si každý! Vedle studentských projektů poběží nově i přednášky známých osobností ze světa kultury (J. P. Muchow, Matěj Forman a další.)

HAMU se na několik dní promění v místo pro setkávání, navazování kontaktů, inspiraci a seznámení se s projekty mladých tvůrců. Letní scéna, koncertní sály, chodby, půda i kouzelná zahrada ožijí hudbou, filmem, divadlem, pantomimou, výstavami, multimédiálními projekty, autorskými čteními i zvukovými instalacemi. A budou nabízet příjemné zázemí i těm, kteří chtějí jen načerpat dobrou atmosféru, oslavit konec letního semestru nebo se ve festivalovém ruchu občerstvit u jednoho z kulinářských stánků.

„Za pozornost návštěvníků určitě stojí tři výstavy, připravené speciálně pro festival,“ doporučuje členka organizačního týmu. „Sound of UMPRUM“ zkoumá možnosti užití zvuku a hudby ve vizuálních pracích. „Fotografie křížem krážem“ konfrontuje výrazně odlišné studijní platformy – Katedru fotografie FAMU a Ateliér fotografie VŠUP. A do třetice – výstava ateliéru sochařství „Nicky na schodech“ oživí sochami schodiště v interiéru HAMU. Vernisáž výstav se koná již 30. 5. ve 20 hodin, ke zhlédnutí budou až do 9. 6.

Vstup na festival je zdarma.