- Rubrika

Festival O2 Sázavafest Battle začne už za pár dní, bez Farne

18.6.2009

Už v sobotu 27. června vypukne s otevřením areálu ve 13 hodin hudební bitva v přírodním amfiteátru na Konopišti. Na dvou scénách se tam uskuteční již pátý ročníku festivalu O2 Sázavafest Battle, který je zároveň hudební soutěží, do které se letos přihlásilo bezmála 200 kapel.

„Vzhledem k zájmu soutěžních kapel i diváků se O2 Sázavafest Battle rozrůstá. Letos začne program už ve dvě hodiny odpoledne koncertem Marka Ztraceného na hlavní stagi,“ řekl za festival Pavel Kloupar.

V původním line-upu byl zahrnut i koncert Ewy Farne, který pořadatelé ruší z důvodu podpory úspěchů české zpěvačky v Polsku. Mezi dalšími účinkujícími kromě šesti soutěžních kapel však jsou i nadále mladí hudebníci ze skupiny Prague Ska Conspiracy, která získala žánrovou cenu Anděl za reggae, ska, worldmusic a převálcovali taková jména jako Sto Zvířat, Švihadlo či United Flavour. Dalšími hvězdami festivalu budou prudce stoupající UDG, ale také legendární česká kapela Mňága a Žďorp nebo Lakeside X a Keks. Koncert Ewy Farne s novou kapelou si budou moci její fanoušci užít na letním O2 Sázavafestu 1. srpna.  

„Ewa vydala v únoru tohoto roku v Polsku druhé sólové album. V návaznosti na to, ji vydavatelská společnost Universal Music Poland přihlásila do největší a nejprestižnější hudební soutěže v Polsku SOPOTY TOP TRENDY 2009. Rádi bychom tímto velice poděkovali vedení prestižního O2 Sázavafestu, že Ewě umožnilo využít šance v Sopotech a podporuje ji,“ uvedla manažerka talentované zpěvačky Michaela Kocourová.

Z téměř 700 mp3 nahrávek od 190 kapel přihlášených do soutěže O2 Sázavafest Battle vybrala odborná porota indie-rockovou skupinu Agave 9, elektronickou skupinu Cosmic Crew, screamo-rockovou skupinu Evelynne, R’n’B-popovou partu Charomeliroo, folkaře Piosenki a R’n’B-bluesovou kapelu Kulturní úderka. „Poslední jmenovaní do finále postupují jako náhradníci za slovenskou ska kapelu Fuera Fondo, která ze soutěže vzhledem k nedostupnosti některých členů v termínu finálového kola odstoupila,“ dodal dramaturg festivalu na Konopišti.  

Vstupné na O2 Sázavafest Battle v současnosti činí 230 korun předprodejních sítích Ticketpro a Ticketstream, na místě lístek vyjde o 70 korun dráž. Více informací na www.sazavafest.cz.