- Rubrika52. MFF KV

Filmový festival ve Varech byl zahájen!

30.6.2017

A je to tady! V pátek 30. 6. byl zahájen 52. ročník prestižního Mezinárodního filmového festival Karlovy Vary. Na přijíždějící celebrity čekali před hotelem Thermal lidé ze všech koutů České republiky i ze zahraničí.

Na červeném koberci nesměli chybět prezident festivalu Jiří Bartoška, hlavní moderátor Marek Eben a umělecká poradkyně festivalu Eva Zaoralová.

Do Karlových Varů dnes přijel Casey Afflerck, letošní hvězda festivalu, držitel Oscara za snímek Místo u moře, který zde představí svůj nový film Přízrak. Snímek bude mít zde v Karlových Varech evropskou premiéru.

Město přivítalo také oba producenty snínku Jamese Johnstona a Tobyho Halbrookse. Primátor města Petr Kulhánek uvítal na červeném koberci také Umu Thurman, která zde v neděli ve 22.30 v letním kině uvede kultovní snímek Kill Bill.

Z domácích filmových tváří mohl dav zahlédnout například herečky Janu Plodkovou, Aňu Geislerovou, Kateřinu Brožovou, Jenovéfu Bokovou, Elišku Křenkovou, Jitku Schneiderovou, Jitku Čvančarovou s manželem Petrem Čadkem, Kláru a Martu Issovy, režiséra Davida Ondříčka a slovenského herce Maroše Kramára, atd.

Ozdobou byly Karolína Kurková a Daniela Peštová s manželem Palem Haberou. Přijel také skladatel filmové hudby James Newton Howard, který na slavnostním zahájení převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Večer bude dirigovat před hotelem Thermal koncert své hudby k filmu Fantastická zvířata a kde je najít v podání Českého národního symfonického orchestru.

Foto: mezinami.cz, Tom Bourek