- RubrikaKULTURANEWS

Festival Bounty Rock Café Open Air ozdobí The Magic of Santanta

19.3.2018

Hvězdami olomouckého festivalu Bounty Rock Cafe Open Air bude příští rok kapela The Magic of Santana a blues rockový kytarový virtuos a zpěvák Ryan McGarvey. Na pódiu je v polovině června doplní kapela Supergroup, Dymytry či dánská skupina Blindstone. Vyplývá to z programu, který  zveřejnili pořadatelé přehlídky.

Program nadcházejícího ročníku má sedm položek. Večerními hvězdami programu budou The Magic of Santana a kytarista a zpěvák Ryan McGarvey. „The Magic of Santanta je jediná kapela na světě, které udělil jeden z nejslavnějších kytaristů Carlos Santana status oficiálního tribute bandu,“ uvedl pořadatel festivalu Dušan Neumann. Od koncertu prý očekává nezapomenutelnou show, neboť společně se špičkovým devítičlenným bandem budou na jednom pódiu excelentní zpěváci, jako je například Alex Ligertwood, který byl Santanovým sólovým zpěvákem 16 let, či další Santanův vokalista a jedenáctinásobný držitel Grammy Tony Lindsay.

Ozdobou přehlídku bude také Ryan McGarvey, v současnosti jedna z největších blues rockových osobností. „Vyhrál například na prestižním Crossroads Guitar Festivalu pořádaném Erikem Claptonem a v European Blues Awards byl oceněný jako nejlepší kytarista i zpěvák,“ doplnil Neumann. Koncert devětadvacetiletého rodáka z Albuquerque v Novém Mexiku bude o to zajímavější, že s ním přijede i fenomenální baskytarista Carmine Rojas, který hrál s Davidem Bowiem, Rodem Stewartem, ale i se Steviem Wonderem a Tinou Turner, doplnili pořadatelé.

Na festival přijede příští rok také zpěvák skupiny Rainbow Doogie White, který bude hrát se svou kapelou, do Korunní pevnůstky zavítá rovněž dánská rocková kapela Blindstone. Z českých kapel zahraje Supergroup, jedna z nejvýraznějších metalových kapel současnosti Dymytry a celý festival uvede olomoucká metalová legenda Skramasax v čele se zpěvákem Miroslavem Spilkou, doplnil Vysloužil.

V žánrovém mixu přehlídky nechybí podle pořadatelů bigbít, hard rock, metal, punk nebo blues rock. V minulých letech díky němu v Olomouci zahrály rockové legendy Uriah Heep a Jethro Tull nebo německá popová ikona Alphaville, loni to byl například někdejší kytarista kapely Scorpions Uli Jon Roth.