- RubrikaSportuj

Extraligu juniorů zakončilo Velké Meziříčí dobře

27.3.2013

TJ Spartak Velké Meziříčí je jediným zástupcem ve volejbalové extralize juniorů. A patří k těm nejlepším v republice.

Velké Meziříčí hrálo skupinu o 5. místo. A po prvních dvou turnajích této části soutěže mělo Velké Meziříčí výborně připravenou pozici. Po šesti zápasech měl skóre 6:0 a bylo již jasné, že mu stačí jedna výhra pro to, aby obsadil v celkovém pořadí extraligy juniorů 5. místo. A to se také týmu kolem trenéra Judy povedlo.

Hned v první zápase, který Velké Meziříčí hrálo proti Ostravě, se ukáže síla týmu z Vysočiny. Vyhraje ho v celku jednoznačně 3:0 (17,13,21). Druhý zápas proběhl proti domácímu týmu Českých Budějovic. V tom sice již o nice, ale junioři se snažili vyhrát. Nahrávač Marek Slavík měl ale slabší chvilku a soupeř ve všech třech koncovkách byl lepší. České Budějovice vyhrály 3:1 (23,-25,24,24).

Posledním zápasem sezóny byl pro chlapce z Velkého Meziříčí zápas proti Příbrami. Tam si už trenér Juda dovolil velmi promíchat sestavu. Na post nahrávače se v tomto zápase postavil Mirek Bláha, jinak libero týmu. Libero zase hrál Kacafírek. Změna se neosvědčila a Velké Meziříčí zápas prohrálo 3:0 (19,18,18).